REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Trzy najbezpieczniejsze miasteczka studenckie są w Illinois

Trzy najbezpieczniejsze miasteczka studenckie są w Illinois

-

Trzy miejscowości w Illinois znalazły się na ogólnokrajowej liście najbezpieczniejszych miasteczek studenckich w Stanach Zjednoczonych.

Firma SafeWise zajmująca się systemami alarmowymi przeanalizowała liczbę brutalnych przestępstw na tysiąc mieszkańców i na tej podstawie sporządziła ranking 50 najbezpieczniejszych miejscowości studenckich w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Aż trzy miejsca na liście przypadły miejscowościom studenckim w Illinois. Wysoko, bo na drugim miejscu w rankingu, znalazło się Deerfield, gdzie znajduje się Trinity International University. Wskaźnik brutalnych przestępstw na tysiąc mieszkańców wynosi tam jedynie 0,25.

Na 21 miejscu uplasowało się Edwardsville w południowo-zachodnim Illinois, gdzie znajduje się Southern Illinois University, a tuż za nim, na 22 miejscu, Naperville i znajdujący się w tej miejscowości North Central College.

W połowie miasteczek akademickich, które znalazły się w rankingu, wskaźnik brutalnych przestępstw na tysiąc mieszkańców wynosił mniej niż jeden. Za najbezpieczniejszy kampus do studiowania uznano Princeton University w miejscowości Princeton w stanie New Jersey.

(jm)

Na zdjęciu: Edwardsville w Illinois fot.Google Map

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA