REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Trzy miliony odszkodowania dla mężczyzny potrąconego przez autobus

Trzy miliony odszkodowania dla mężczyzny potrąconego przez autobus

-

Miejskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej CTA wypłaci trzy miliony dolarów odszkodowania pieszemu, który stracił nogę po uderzeniu przed autobus.

Sędzia powiatu Cook zatwierdził ugodę zawartą między miejskim przedsiębiorstwem transportu Chicago Transit Authority (CTA) a 80-letnim Raymondem Baroudem z Chicago.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku na zachodzie Chicago. Mężczyzna przechodził przez ulicę Madison w pobliżu Pulaski Road, gdy uderzył go skręcający w prawo autobus. Baround nie był na pasach, a kierowca autobusu twierdził, że go nie widział, gdyż był on w tzw. martwej strefie, poza zasięgiem lusterek.

Prawnicy mężczyzny argumentowali natomiast, że był on wyraźnie widoczny, gdyż do zdarzenia doszło w ciągu dnia, a nagrania z pobliskich kamer dowiodły, że kierowca powinien był go widzieć.

W wyniku wypadku noga mężczyzny została zmiażdżona przez koło autobusu i w rezultacie musiała być amputowana powyżej kolana. Adwokaci uzasadniali, że ich klient nie może już mieszkać samodzielnie; od czasu wypadku mieszka w placówce opiekuńczo-pielęgnacyjnej.

Według „Chicago Sun-Times” w 2015 i 2016 roku CTA wypłaciło ponad 16 mln dol. w odszkodowaniach za wypadki drogowe. W tym czasie doszło do ponad 500 wypadków, w których rannych zostało 550 pasażerów, 250 kierowców autobusów, 200 kierowców innych pojazdów, 55 pieszych i 20 rowerzystów. Pięć osób zmarło wskutek odniesionych obrażeń.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks