REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Trzej policjanci i podejrzany ranni w wyniku strzelaniny w Hanson Park

Trzej policjanci i podejrzany ranni w wyniku strzelaniny w Hanson Park

-

Trzej policjanci z Chicago i podejrzany o rabunek samochodu zostali ranni podczas wymiany ognia między aresztowanym a policjantami w dzielnicy Hanson Park w północno-zachodniej części miasta w czwartek rano. Okoliczności strzelaniny nie były w czwartek jasne. 

Policja poinformowała, że w trakcie aresztowania podejrzanego o zrabowanie samochodu na posterunku 25. Dystryktu przy 5555 West Grand Avenue około godziny 9:40 am w czwartek rano, podejrzany oddał kilka strzałów do funkcjonariuszy.

REKLAMA

Jeden z funkcjonariuszy został postrzelony w podbródek i szyję i przewieziony do szpitala Illinois Masonic, gdzie znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Drugi policjant został postrzelony w biodro i przewieziony do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola. Trzeci został postrzelony w klatkę piersiową, ale ochroniła go kamizelka kuloodporna. Funkcjonariusz został jednak przewieziony do Centrum Medycznego Loyola. Dwóch innych policjantów przebywa również w Centrum Medycznym Loyola ze względu na ból w klatce piersiowej.

Ranny w wymianie ognia podejrzany z ranami postrzałowymi został przewieziony do szpitala Strogera.

W czwartek nie były znane szczegóły dotyczące stanu zdrowia rannych policjantów ani podejrzanego, okoliczności strzelaniny były również niejasne.

Nadinspektor David Brown powiedział, że podejrzany był poszukiwany w związku ze zrabowaniem samochodu w centrum Chicago 26 czerwca.

Śledztwo w sprawie strzelaniny prowadzi Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji (Civilian Office of Police Accountability).

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks