REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTrzech uczniów i 18-latek ofiarami strzelaniny niedaleko liceum Schurza

Trzech uczniów i 18-latek ofiarami strzelaniny niedaleko liceum Schurza

-

Policja zwiększyła obecność i środki bezpieczeństwa na terenie i w okolicy Schurz High School na północnym zachodzie Chicago po środowej strzelaninie, w której rannych zostało czterech nastolatków. Ofiary, które z ranami postrzałowymi zostały przewiezione do szpitala, były w wieku od 15 do 18 lat. Policja do czwartku nikogo nie aresztowała.

Z informacji podawanych przez chicagowską straż pożarną wynika, że cztery osoby zostały postrzelone w okolicy 3600 North Milwaukee Ave. na północnym zachodzie Chicago około godziny 2.45 pm w środę 24 sierpnia, na 10 minut przed planowanym zakończeniem zajęć w liceum Carl Schurz HS.

REKLAMA

Strzały padły z SUV-a w kolorze ciemnym, które zatrzymało się na ulicy Addison. Sprawca z auta otworzył ogień do nastolatków znajdujących się na patio lodziarni La Michoacana w rejonie Addison i Milwaukee, popularnym miejscu spotkań uczniów po szkole. SUV następnie odjechało w kierunku wschodnim po Addison.

Kilkoro uczniów Carl Schurz HS, w czasie kiedy doszło do strzelaniny, było już poza szkołą, podczas gdy większość w środku oczekiwała na wyjście z budynku po zakończonych lekcjach.

15-letni uczeń, który został postrzelony w twarz i szyję, w stanie krytycznym został zabrany do szpitala dziecięcego im. Lurie. Drugi 15-latek w stanie poważnym trafił do szpitala im. Strogera. 17-letniego ucznia kula drasnęła w nogę i został przetransportowany go do Community First Hospital. 18-latek także ranny w nogę trafił do Illinois Masonic Medical Center.

Policja początkowo podawała, że wszyscy czterej byli uczniami Chicago Public Schools (CPS), ale później informację skorygowano, podając, że dwie z ofiar są uczniami CPS, jedna uczęszcza do szkoły alternatywnej, a czwarta to 18-letni mężczyzna, który nie jest uczniem. W czwartek nie wiadomo było, czy wśród rannych byli uczniowie liceum Schurza.

Szkoła znajdująca się w rejonie 3601 N. Milwaukee Ave. została natychmiast zamknięta na czas reakcji policji, ale później tzw. lockdown zniesiono i uczniów zwolniono do domów.

Kuratorium oświaty chicagowskiej (Chicago Public Schools, CPS) wydało oświadczenie, w którym podkreśliło, że „ściśle współpracuje z Departamentem Chicagowskiej Policji (Chicago Police Department, CPD) po strzelaninie w pobliżu jednej z naszych szkół średnich, tuż przed dzwonkiem kończącym szkołę”.

W czwartek sprawca był ciągle poszukiwany, a policja analizowała nagrania z monitoringu okolicy i rozmawiała ze świadkami zdarzenia. Policja zwiększyła też obecność i środki bezpieczeństwa na terenie i w okolicy Schurz High School.

W 2019 r. 17-letni chłopiec został zastrzelony w pobliżu Schurz High School. Trzech uczniów w 2006 r. zostało postrzelonych po drugiej stronie ulicy, naprzeciwko szkoły.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2095806982 views

REKLAMA

REKLAMA

2095807215 views

REKLAMA

2097603611 views

REKLAMA

2095807364 views

REKLAMA

2095807465 views

REKLAMA

2095807576 views