REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTrwają poszukiwania mordercy studenta Yale, który wychował się w Chicago

Trwają poszukiwania mordercy studenta Yale, który wychował się w Chicago

-

Policja z New Haven, Connecticut, prowadzi intensywne śledztwo w celu ujęcia mordercy studenta studiów magisterskich na Uniwersytecie Yale. Zastrzelony w weekend w poblizu uczelnianego kampusu 26-letni Kevin Jiang urodził się w Seattle i wychował w Chicago. 

Policja z New Haven zwróciła się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia o informacje pomocne w zidentyfikowaniu oraz ujęciu sprawcy bądź sprawców. Szef policji w New Haven, Otoniel Reyes, powiedział, że ok. 8:30 pm w sobotę 6 lutego policja otrzymała liczne meldunki dotyczące strzałów w okolicy East Rock na północny wschód od uniwersytetu. Patrol odnalazł na miejscu mężczyznę z licznymi ranami postrzałowymi w pobliżu jego samochodu. Zgon 26-letniego Kevina Jianga stwierdzono na miejscu zdarzenia.

REKLAMA

„Badamy, czy pan Jiang był rzeczywiście umyślnym celem napastnika” – powiedział Reyes. „Mamy informacje sugerujące, że ten incydent mógł nie był przypadkowym aktem przemocy”. 

Śledczy sprawdzają także, czy przed strzelaniną Jiang brał udział w wypadku samochodowym, ponieważ zderzak i karoseria z tyłu pojazdu były uszkodzone i czy mógł paść ofiarą agresji drogowej. 

Jiang był studentem drugiego roku studiów magisterskich w Yale School of Environment. W oświadczeniu rektor Uniwersytetu Yale Peter Salovey napisał, że rozmawiał z matką Jianga i złożył kondolencje. „Był niezwykłym młodym człowiekiem, a jego strata jest szokującą i bezsensowną tragedią dla jego rodziny, dla wszystkich, którzy go kochali i dla naszej społeczności” – napisał Salovey.

Jiang służył w Armii Stanów Zjednoczonych i był członkiem Gwardii Narodowej. Był również mentorem młodzieży i wolontariuszem w schronisku dla bezdomnych.

Mężczyzna niedawno się zaręczył. W 2022 roku miał ukończyć studia na Yale. W przyszłym tygodniu skończyłby 27 lat.

W poniedziałek wieczorem narzeczona, rodzina i przyjaciele Jianga zorganizowali nabożeństwo żałobne za pośrednictwem Zoom.

(kk)

REKLAMA

2107799717 views

REKLAMA

REKLAMA

2107799949 views

REKLAMA

2109596340 views

REKLAMA

2107800090 views

REKLAMA

2107800189 views

REKLAMA

2107800297 views