REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Trump czy Chicago – kto ma oryginalnego Renoira?

Trump czy Chicago – kto ma oryginalnego Renoira?

-

Prezydent Donald Trump szczyci się posiadaniem oryginału obrazu „Dwie siostry na tarasie” pędzla Auguste Renoira. Problem w tym, że oryginalne dzieło francuskiego impresjonisty wisi w chicagowskim Instytucie Sztuki od 1933 roku.

Miliarder pochwalił się swojemu biografowi, Timowi O’Brienowi, posiadaniem oryginalnego Renoira lata temu, podczas spotkania na pokładzie swojego prywatnego samolotu, gdzie wisiał obraz. O’Brien zwrócił miliarderowi wówczas uwagę na fakt, że oryginalny obraz znajduje się w chicagowskiej placówce od wielu lat, lecz Trump nalegał, że jego wersja jest prawdziwa – relacjonuje dziennik „Chicago Tribune” na podstawie wypowiedzi Tima O’Briena w podcaście „Vanity Fair”.

REKLAMA

Wersja dzieła należąca do Trumpa miała być później przeniesiona z samolotu do Trump Tower w Nowym Jorku. Obraz widoczny jest w tle wywiadu udzielonego przez prezydenta elekta w programie „60 Minutes” tuż po wygranych wyborach.

Tymczasem jak relacjonuje dziennik „Chicago Tribune” władze chicagowskiego Art Institute zapewniają, że ich wersja „Dwóch sióstr na tarasie” jest prawdziwa, a placówka dysponuje szczegółową dokumentacją co do pochodzenia dzieła.

(jm)

Na zdj.: obraz “Dwie siostry na tarasie” Renoira, fot.Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks