REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Trudny start kampanii wyborczej McCarthy’ego

Trudny start kampanii wyborczej McCarthy’ego

-

Garry Mc Carthy fot.Eugeniusz Jarząbek

Mimo zapowiedzi, że 3 stycznia ruszy strona internetowa promująca kandydaturę byłego szefa chicagowskiej policji Garry’ego McCarthy’ego na burmistrza Chicago, witryna nie ruszyła tego dnia.

REKLAMA

Stronę internetową uruchomiła grupa zadaniowa, która bada szanse wyborcze byłego komendanta i która gromadzi dla niego fundusze kampanijne. Komitet założony przez McCarthy’ego jesienią zeszłego roku poinformował, że witryna ma na celu promowanie kandydatury byłego szefa policji, który chciałby stanąć w szranki wyborcze z Rahmem Emauelem.

Jednak 3 stycznia 2018 r. odwiedzenie witryny: garryformayor.com nie było możliwe, ponieważ pod jej adresem wyświetlał się napis: „Prosimy o ponowne sprawdzenie w najbliższym czasie”.

Komitet wyborczy McCarty’ego nie wyjaśnił dlaczego nie uruchomiono strony.

Przypomnijmy, że McCarthy został zwolniony z pracy przez burmistrza Rahma Emanuela w 2015 r. po upublicznieniu przez lokalną prokuraturę nagrania wideo, pokazującego jak biały policjant zabija 16 strzałami czarnego nastolatka Laquana McDonalda. Nagranie trzymane było w tajemnicy przez ponad rok przez policję i prokuraturę. Upublicznienie wideo zapoczątkowało reformy w policji chicagowskiej, której stawiano zarzuty m.in. zmowy milczenia i próby zatuszowania zdarzenia.

Wybory municypalne odbędą się w Chicago w 2019 roku. Oprócz burmistrza chicagowianie wybierać będą sekretarza i skarbnika miasta oraz 50 radnych.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA