REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Transplantacja płuc ratuje życie po COVID-19

Transplantacja płuc ratuje życie po COVID-19

-

28-letnia Mayra Ramirez z Chicago, operowana 5 czerwca oraz 62-letni Brian Kuhns z Lake Zurich, operowany 5 lipca, są pierwszymi pacjentami z COVID-19 w kraju, którzy otrzymali nowe płuca.

Zarówno Ramirez, jak i Kuhns, spędzili długie tygodnie na Oddziale Intensywnej Terapii pod repiratorem i n zewnętrznym płuco-sercu. COVID-19 całkowicie zniszczył ich płuca. Obydwoje byli operowani przez dr. Ankita Bharata, szefa chirurgii klatki piersiowej i dyrektora chirurgicznego Northwestern Medicine Lung Transplant Program.

REKLAMA

Ramirez, która choruje na neuromyelitis optica (NMO), chorobę autoimmunologiczną, która atakuje głównie nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy, została umieszczona pod respiratorem na 6 tygodni przed przeszczepem. Jest pierwszą znaną pacjentką po COVID-19 i przeszczepie obydwu płatów płuc.

Z kolei Kuhns zachorował w marcu. Przed chorobą uważał, że koronawirus jest oszustwem. Nowe płuca otrzymał 5 lipca.

Pacjenci oddychają samodzielnie, bez konieczności podawania dodatkowego tlenu. Jak mówią lekarze, są przykładami tego, że przeszczep płuc może ratować życie pacjentom z ciężkimi uszkodzeniem płuc wyrządzonym przez COVID.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks