REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTragiczny wypadek w Orland Park. Zginęła Margaret Leja, ranna Elizabeth Kosteck

Tragiczny wypadek w Orland Park. Zginęła Margaret Leja, ranna Elizabeth Kosteck

-

Dwie nauczycielki ze szkoły katolickiej w Orland Park zostały w środę potrącone przez samochód, który odjechał z miejsca wypadku. Margaret Leja zmarła w wyniku odniesionych obrażeń, a Elizabeth Kosteck została niegroźnie ranna.

W środę 4 grudnia około godz. 8.00 wieczorem kobiety opuściły restaurację Square Celt przy 200 Orland Square Drive, w której brały udział w świątecznym przyjęciu zorganizowanym przez parafię St. Michael. Wracały do swoich samochodów niedaleko centrum handlowego Orland Square Mall, kiedy potrącił je kierowca skręcający w lewo na parkingu. Nie zatrzymał się i zbiegł z miejsca wypadku.

REKLAMA

Rannym nauczycielkom pomocy udzieliły przypadkowe osoby, które jednak nie były świadkami samego wypadku. Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia. Kobiety zostały przewiezione do szpitala Silver Cross Hospital w New Lenox.

61-letnia Margaret „Rone” Leja zmarła na skutek odniesionych rozległych obrażeń ciała. Druga kobieta, 54-letnia Elizabeth Kosteck, po udzieleniu jej pomocy została wypisana ze szpitala.

Obie zidentyfikowano jako nauczycielki w szkole katolickiej St. Michael w Orland Park. Leja była nauczycielką technnologii komputerowych. Kosteck uczy dzieci w klasie trzeciej.

Dyrektor szkoły St. Michael, Paul Smith, w opublikowanym oświadczeniu, informując o wypadku z udziałem nauczycielek i śmierci „Rone” Lei, podkreślił, że wszyscy są zaszokowani. „Uderzyło to bardzo mocno w całą naszą parafię” – napisał.

W czwartek ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że kierowca, który zbiegł z miejsca wypadku, wcześniej opuścił restaurację Square Celt – tę samą, w której były nauczycielki.

„Kierowca samochodu powinien był je widzieć. Nie było żadnego powodu, by doszło do tego wypadku” – powiedział w czwartek rano komendant policji w Orland Park Tim McCarthy.

Prowadzący śledztwo uzyskali nagranie wideo, na którym widać, jak samochód wyjeżdża z parkingu. Jednocześnie policja z Orland Park poprosiła w czwartek o przekazywanie informacji, które mogą doprowadzić do odnalezienia kierowcy, pod numer telefonu: (708)349-4111 albo e-mailowo pod adres: crimetips@orlandpark.org.

W czwartek McCarthy apelował za pośrednictwem mediów, aby sprawca wypadku oddał się w ręce policji, w przeciwnym razie zostanie szybko wytropiony i aresztowany.

(tos)

Na zdjęciu: Od lewej: Margaret Leja, Elizabeth Kosteck fot.arch. szkoły

REKLAMA

2107581851 views

REKLAMA

REKLAMA

2107582083 views

REKLAMA

2109378474 views

REKLAMA

2107582224 views

REKLAMA

2107582323 views

REKLAMA

2107582431 views