REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTragiczny w skutkach wybuch w fabryce w Waukegan

Tragiczny w skutkach wybuch w fabryce w Waukegan

-

Trzy osoby nie żyją, a ciało czwartej w poniedziałek nadal było poszukiwane po potężnej eksplozji, do której doszło w piątek w fabryce chemicznej na dalekich północnych przedmieściach.

Co najmniej trzy osoby nie żyją, a służby ratunkowe w poniedziałek nadal poszukiwały czwartej w gruzach, które pozostały po fabryce chemicznej AB Specialty Silicones w Waukegan.

REKLAMA

W sobotę rano po wybuchu z rumowiska wydobyto ciało pierwszej ofiary. W niedzielę znaleziono ciało drugiej, a trzecia – 29-letni Allen Stevens zmarł w sobotę w szpitalu uniwersyteckim Loyola.

Do poniedziałku po południu jedna osoba wciąż uznawana była za zaginioną, a trzech pracowników fabryki przebywało w miejscowych szpitalach.

Po potężnym wybuchu i pożarze, do którego doszło w piątek wieczorem, z budynku pozostała jedynie góra gruzu oraz niestabilna zwęglona metalowa konstrukcja, utrudniająca akcję ratunkową. Siła wybuchu była tak duża, że uszkodziła co najmniej pięć innych okolicznych budynków i odczuwalna była w promieniu kilku mil.

W akcji gaszenia pożaru i ratunkowej straży pożarnej z Waukegan pomagały okoliczne jednostki straży pożarnej. Na miejscu była również stanowa agencja ochrony środowiska. Śledztwo w sprawie przyczyny wybuchu prowadzi szef służb przecipożarowych Illinois (Illinois Fire Marshal). Do poniedziałku nie udało się ustalić przyczyny wybuchu, ale wstępnie stwierdzono, że była przypadkowa.

W chwili wybuchu w fabryce przebywało łącznie dziewięć osób. Dwie nie wymagały opieki medycznej.

AB Specialty Silicones to fabryka produkująca specjalistyczne surowce silikonowe do produktów takich jak kleje, smary i powłoki ochronne.
(jm)

REKLAMA

2114992475 views

REKLAMA

2114992707 views

REKLAMA

REKLAMA

2116789097 views

REKLAMA

2114992847 views

REKLAMA

2114992946 views

REKLAMA

2114993054 views