REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTragiczny finał libacji: Craig Grzesiakowski oskarżony o zabójstwo Jeffreya Ziolo

Tragiczny finał libacji: Craig Grzesiakowski oskarżony o zabójstwo Jeffreya Ziolo

-

35-letni Craig Grzesiakowski z Chicago został oskarżony o zabójstwo swego przyjaciela i rówieśnika Jeffreya Ziolo. Policja zastała domniemanego mordercę śpiącego w pobliżu skrwawionego ciała ofiary. Sąd wyznaczył w sprawie Grzesiakowskiego kaucję w wysokości 2 mln dolarów.

REKLAMA

Do tragedii doszło w nocy z 31 maja na 1 czerwca w domu Jeffreya Ziolo w rejonie 600 Beau Drive w Des Plaines k. Chicago. Policja poinformowała, że krytycznej nocy w domu Ziolo odbywała się próba zespołu, do którego należał jego właściciel. Pod koniec próby z wizytą przyszedł Grzesiakowski, mężczyźni zaczęli pić alkohol.

Zgodnie z relacją śledczych, libacja zakończyła się awanturą, podczas której Ziolo został uderzony tępym narzędziem w głowę oraz kilka razy pchnięty śrubokrętem w szyję i w tułów. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Członkowie zespołu byli świadkami kłótni obu mężczyzn, ale nie widzieli ataku, bo doszło do niego już po ich wyjściu.

Po zabójstwie Grzesiakowski skradł ofierze telefon komórkowy i niewielką ilość gotówki, a następnie próbował zatrzeć ślady zbrodni, jednak w trakcie tej czynności zasnął odurzony alkoholem obok ciała zabitego. Policję i pogotowie wezwał współlokator Ziolo, który znalazł obu zakrawiownych mężczyzn leżących na podłodze.

Asystent prokuratora stanowego powiatu Cook stwierdził, że podczas przesłuchań Grzesiakowski przyznał się do zabójstwa, a jego zeznania zostały nagrane na wideo. Mężczyzna został oskarżony nie tylko o zabójstwo, ale też rabunek.

Z dochodzenia wynika, że Grzesiakowski i Ziolo przyjaźnili się od szkoły podstawowej. Oskarżony pozostawał w areszcie 5 czerwca; nie został zwolniony za kaucją, ponieważ nie wpłacił wymaganych 10 proc. od zasądzonej kwoty.

(ao)

REKLAMA

2119379747 views

REKLAMA

2119379836 views

REKLAMA

REKLAMA

2121176186 views

REKLAMA

2119379898 views

REKLAMA

2119379953 views

REKLAMA

2119379992 views