REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Tragiczna noc 8 sierpnia: są zabici i ranni

Tragiczna noc 8 sierpnia: są zabici i ranni

-

fot.Pexels.com

W nocy 8 sierpnia w Chicago doszło do masowej strzelaniny w  dzielnicy Bronzeville, niedaleko głównej komendy policji w południowej części miasta. Natomiast w północnej części Chicago, na Northerly Island miał miejsce atak nożowniczy podczas koncertu, zaś w biały dzień w podchicagowskim Dolton na autostradzie policja zastrzeliła nastolatka.

REKLAMA

Sześć osób zostało rannych, a jedna została zabita podczas strzelaniny w Bronzeville na południu miasta. Do zdarzenia doszło około godz. 22.30 w rejonie East 37th Street, w pobliżu komendy głównej chicagowskiej policji.

Siedmioosobowa grupa stała przed domem, gdy ostrzelało ją kilku mężczyzn, którzy przechodzili ulicą. Śmierć poniósł na miejscu 28-letni Alfred Mitchell Jr., 21-letnia kobieta została postrzelona w kolano, 28-letnia w łydkę, a 45-letnia w pośladek; wszystkie zostały odwiezione do szpitala im. Strogera. Stan wszystkich ofiar strzelaniny jest stabilny.

Siódma ofiara strzelaniny w Bronzeville – 30-letni mężczyzna – zgłosił się sam do szpitala Northwestern Memorial z rana postrzałową nogi.

Andrew Holmes, działacz społeczny na południu Chicago, wyraził nadzieję, że kamery monitoringu nagrały zdarzenie i wizerunki podejrzanych. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Godzinę wcześniej, podczas koncertu zespołów punkowych na Northerly Island w śródmieściu dwie osoby zostały ciężko ranione nożem. Obrażeń doznali 29-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta. Śledczy poinformowali, że atak był kontynuacją wcześniejszej sprzeczki, do której doszło w nocnym lokalu. Policja aresztowała sprawcę ataku. Nie jest jasne, w jaki sposób napastnik przemycił nóż na teren amfiteatru przechodząc przez punkt kontroli.

Natomiast tego samego dnia w biały dzień w podchicagowskim Dolton policja zastrzeliła nastolatka. Policja ścigała lexusa skradzionego przez dwóch nastolatków po autostradzie Bishop Ford Freeway (I-94), w pobliżu 130th Street . Uciekający zderzyli się z ciężarówką, rozbili lexusa i próbowali zbiec z miejsca przestępstwa strzelając w kierunku policji, która odpowiedziała ogniem. Śmiertelnie postrzelony został 17-letni Darreon J. Neal, mieszkaniec Markham. Drugi nastolatek został aresztowany godzinę po zdarzeniu, gdy próbował ukryć się w krzakach przy autostradzie. Policja skonfiskowała broń należącą do nastolatków. W rezultacie zdarzenia 8 sierpnia w godzinach popołudniowych autostrada Bishop Ford była wyłączona z ruchu kołowego.
(ao)

3 KOMENTARZE

  1. Robicie niepotrzebny zamet . Zreszta nie pierwszy raz. Zamiast w bialy dzien policja zastrzelila nastolatka , powinniscie napisac, ze : policja zastrzelila przestepce, albo:policja zastrzelila zlodzieja. Pamietam jak kiedys przeczytalam ze bialy policjant zastrzelil czarne dziecko. A gdy zaczelam czytac to okazalo sie, ze to nie bylo dziecko, a 18 letni zlodziej , ktory skradzionym autem probowal staranowac policjantow.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks