REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Tragedia w centrum handlowym

Tragedia w centrum handlowym

-

2-letnia dziewczynka zginęła w centrum handlowym w podmiejskim Orland Park, uderzona w głowę przez prowizoryczną ścianę. Przyczyny i okoliczności śmierci dziecka ma wyjaśnić policyjne śledztwo.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 27 sierpnia w centrum handlowym Orland Square Mall w podmiejskim Orland Park. 2-letnia dziewczynka ze swoją ciotką weszły do sklepu firmy Akira, sprzedającego damską odzież. Z relacji świadków wynika, że krótko po godz. 2 pm 2-latka próbowała wspiąć się na fragment dekoracji sklepowej ekspozycji.

REKLAMA

Szef policji Orland Pak Tim McCarthy oświadczył, że dziewczynka wraz czworgiem innych dzieci przebywała w centrum handlowym pod opieką ciotki i babki. Podczas zabawy dzieci przewróciły się dwie prowizoryczne ściany i jedna z nich spadła na dziewczynkę. McCarthy podkreślił, że były to duże i ciężkie panele – wielkości 3 na 8 stóp i 75-100 funtów wagi.

Nieprzytomnej, rannej dziewczynce z pomocą przyszli pracownicy sklepu i klienci centrum handlowego, wśród których był lekarz i pielęgniarka. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali dziecko do Christ Medical Center w Oak Lawn. Niestety dziewczynka zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Biuro koronera powiatowego zidentyfikowało ją jako Alexandrę Martinez.

Kierownictwo firmy Akira wyraziło głębokie ubolewanie z powodu śmierci dziewczynki i zapewniło, że dołoży wszelkich starań, by wyjaśnić przyczyny tragedii. Śledztwo w tej sprawie prowadzi departament policji w Orland Park.

(gd)

Na zdjęciu: Orland Square Mall fot.Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks