REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Toni Preckwinkle poparła legalizację rekreacyjnej marihuany

Toni Preckwinkle poparła legalizację rekreacyjnej marihuany

-

fot.Daniel Karmann/EPA

Prezes Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle opowiada się za legalizacją rekreacyjnej marihuany. Jej zdaniem legalizacja tej substancji spowoduje zmniejszenie liczby aresztowań wśród mniejszości etnicznych i rasowych.

REKLAMA

Otwarta dyskusja na temat korzyści i konsekwencji potencjalnej legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w Illinois miała miejsce 22 stycznia. O legalizacji dyskutowali politycy, aktywiści społeczni, lekarze, specjaliści od uzależnień oraz członkowie organizacji religijnych.

Jedną ze zwolenniczek legalizacji rekreacyjnej marihuany okazała się prezes Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle, według której legalizacja marihuany zmniejszy stopień kryminalizacji etnicznych społeczności w Chicago i powiecie Cook oraz przyczyni się do znacznego spadku liczby aresztowań i spraw sądowych.

Projekt legalizacji marihuany zakłada stworzenie w Illinois punktów jej sprzedaży i zezwolenie na posiadanie przez osoby pełnoletnie do 28 gramów tej substancji. Obecnie w Illinois legalna jest marihuana używana do celów medycznych, a posiadanie do 10 gramów jest uważane za wykroczenie i karane mandatem.

Głosowanie nad legalizacją rekreacyjnej marihuany spodziewane jest w 2019 roku. Legalizacja będzie też jednym z tematów debaty politycznej podczas nadchodzących wyborów gubernatorskich.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks