REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago "Together Now" – 10 mln dol. od miasta dla małych firm

“Together Now” – 10 mln dol. od miasta dla małych firm

-

Burmistrz Lori Lightfoot w towarzystwie dr Helene Gayle, prezes Chicago Community Trust oraz lokalnych partnerów ogłosiła rozpoczęcie działalności „Together Now” – Chicagowskiego Funduszu na Odbudowę Naszych Sąsiedztw. Miasto przekaże 10 milionów dolarów na potrzeby małych firm.

We współpracy z Chicago Community Trust, miasto ogłosiło uruchomienie funduszu „Together Now”. Celem inicjatywy jest połączenie środków finansowych zebranych przez chicagowską filantropię, korporacje i osoby prywatne, które mają być wypłacane jako środki pomocowe małym firmom i organizacjom non-profit w całym mieście. Przede wszystkim, chodzi o pomoc tym podmiotom, które doznały zniszczeń w wyniku zamieszek, jakie ostatnio przetoczyły się przez miasto i okolice, a które działalność po pandemii muszą rozpocząć od odbudowy swojego biznesu.

REKLAMA

Fundusz rozpoczyna pracę od zobowiązania miasta do przekazania 10 milionów dolarów na najważniejsze potrzeby małych firm. Swój wkład w wysokości 1 mln dolarów w fundusz jako darczyńca ogłosił Jewel-Osco. „Dziękujemy firmie Jewel-Osco za zaangażowanie i współpracę przy ponownym otwieraniu działalności w całym mieście, ponieważ wiele firm w Chicago zmaga się ze skutkami pandemii COVID-19, a także z uszkodzeniami mienia podczas wydarzeń ostatniego tygodnia” – powiedziała burmistrz Lightfoot. Oprócz darowizny w wysokości 1 miliona dolarów, Jewel-Osco rozpoczyna kampanię „pin pad” we wszystkich 37 lokalizacjach w Chicago. Klienci Jewel-Osco będą proszeni o przekazanie wybranej kwoty na fundusz Together Now. Kampania ta będzie trwała do 31 lipca, z możliwością przedłużenia tego terminu.

Fundusz „Together Now” jest elastyczny – pomoże zapewnić fundusze zarówno na odbudowę lub naprawę fizycznych powierzchni magazynowych, jak i uzupełnianie zaopatrzenia oraz ponowne otwarcie dla sąsiadów i okolicznych społeczności.

W ubieganiu o dotację branych będzie pod uwagę wiele czynników. Do pomocy będą kwalifikować się wszystkie przedsiębiorstwa z miasta Chicago, natomiast przydziały będą dokonywane z uwzględnieniem dotychczasowych dysproporcji i różnic wynikających z niedoinwestowania między dzielnicami.

Więcej informacji na temat wymogów kwalifikacyjnych, wielkości dotacji i liczby beneficjentów zostanie podanych do wiadomości w najbliższych dniach.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks