REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Tłumy na lotnisku mimo zaleceń władz o niepodróżowaniu

Tłumy na lotnisku mimo zaleceń władz o niepodróżowaniu

-

Władze ponowiły apel o niepodróżowaniu po tym, jak tłumy pojawiły się w piątek na lotnisku O’Hare mimo zaleceń służb zdrowia publicznego, by nie spędzać tegorocznych Świąt Dziękczynienia poza własnym gospodarstwem domowym w towarzystwie domowników. Służby lotniskowe wystosowały przypomnienie o przestrzeganie restrykcji epidemicznych.

Władze chicagowskiego O’Hare przypominają, że na terenie całego lotniska obowiązuje użycie masek zakrywających usta i nos oraz praktykowanie dystansu społecznego, czyli zachowanie sześciostopowego (dwumetrowego) odstępu od innych.

REKLAMA

Chicagowski Departament Lotnictwa współpracuje z agentami Administracji Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration, TSA) w celu zapewnienia przestrzegania zaleceń i sprawnego i w miarę bezpiecznego ruchu pasażerów. Wedłuch agencji, na lotnisku pojawili się również wolontariusze rozdający maski ochronne i zachęcający podróżnych do dystansowania społecznego.

Te wysiłki muszą jednak iść w parze z odpowiedzialnością samych pasażerów – twierdzą służby lotniskowe i apelują o noszenie masek i zachowywanie odległości od innych.

Jeszcze przed ruchliwym weekendem poprzedzającym najważniejsze amerykańskie święto krajowe centrum ds. chorób zakaźnych (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) wydało najnowszy apel do Amerykanów, aby unikali podróżowania na Święto Dziękczynienia w związku z drastycznym przyrostem zachorowań na COVID-19. Podobne zalecenia wystosowały służby zdrowia publicznego Illinois oraz władze miasta Chicago.

Dyrektor Illinois Department of Public Health, dr Ngozi Ezike, ostrzegła w czwartek, że uzyskanie negatywnego testu na koronawirusa przed podróżą nie jest przepustką do swobodnego wyjazdu na Thanksgiving. Jak powiedziała, do zakażenia może dojść w trakcie podróży lub po przeprowadzeniu testu. Ryzykujemy wówczas możliwością zarażenia innych, a zwłaszcza starszych członków rodziny lub tych posiadających inne problemy zdrowotne.

Służby zdrowia publicznego są zgodne co do tego, że w tym roku najbezpieczniejsze jest pozostanie w domach i świętowanie z domownikami, a z resztą rodziny – wirtualnie.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks