REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Terminy ważności praw jazdy przedłużone do lutego

Terminy ważności praw jazdy przedłużone do lutego

-

Biuro sekretarza stanu Illinois po raz kolejny przedłużyło okres ważności praw jazdy, stanowych dowodów tożsamości (ID) oraz naklejek na tablice rejestracyjne w związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa.

Zgodnie z wydanym w środę oświadczeniem biura sekretarza stanu Illinois, terminy ważności wszystkich stanowych kart identyfikacyjnych zostają przedłużone do 1 lutego 2021 roku, a daty ważności naklejek na tablice rejestracyjne zostają przedłużone do 1 listopada 2020 roku.

REKLAMA

Decyzja sekretarza stanu Jesse’ego White’a ma na celu dalszą pomoc kierowcom na czas pandemii, kiedy wiele ośrodków dla kierowców w całym stanie skróciło swoje godziny urzędowania lub całkowicie zamknęło drzwi w związku z pandemią.

Biuro sekretarza poinformowało również w mediach społecznościowych, że testy emisji spalin nadal muszą zostać przeprowadzone, żeby odnowić naklejkę na tablice rejestracyjne.

Wcześniej biuro sekretarza przedłużyło termin ważności dokumentów dla seniorów powyżej 75 lat, aby pomóc im w uniknięciu wyprawy do urzędów.

Sekretarz stanu przypomina mieszkańcom, że wiele spraw, m.in. uzyskanie duplikatu prawa jazdy lub ID, odnowienie naklejki na tablice, czy odnowienie prawa jazdy w programie bezpiecznych kierowców, można załatwić na stronie internetowej cyberdriveillinois.com.

Wymóg dostosowania dokumentów do przepisów o Real ID został przesunięty przez władze federalne do października 2021 r. Zabiegał o to m.in. gubernator Illinois J.B. Pritzker i apelował sekretarz stanu Jesse White.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks