REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Telefony stacjonarne w Illinois odchodzą do lamusa

Telefony stacjonarne w Illinois odchodzą do lamusa

-

fot. Wikipedia

Wspierana przez firmę telekomunikacyjną AT&T ustawa o rezygnacji z naziemnej linii telefonicznej w Illinois już została przegłosowana. Potrzebuje jeszcze tylko zatwierdzenia przez Federalną Komisję Łączności (FCC).

Zgromadzenie ogólne uchylając 1 lipca weto gubernatora Bruce’a Raunera, przegłosowało ustawę modernizacyjną zezwalającą AT&T na odłączenie telefonów stacjonarnych 1,2 mln klientom w Illinois. Władze firmy uspokajają jednak, że nie dojdzie do tego „w najbliższym czasie”. Klienci na zamianę usługi na nowocześniejszą będą mieli może nawet kilka lat.

AT&T zostało zmuszone do zrezygnowania z sieci naziemnej ze względu na rosnącą popularność połączeń przez internet i bezprzewodowych. Firma co tydzień traci w całym stanie pięć tysięcy abonentów sieci stacjonarnej – z takich telefonów korzysta obecnie mniej niż 10 proc. gospodarstw w Illinois. AT&T przeforsowało już podobne prawo w 19 na 20 stanów (oprócz Kalifornii), w którym zarządza linią naziemną.

Istnieje jednak obawa, że taki krok uderzy w starszych mieszkańców stanu, którzy nie korzystają z nowych technologii. Walkę z nową ustawą zapowiedziała m.in. organizacja Citizens Utility Board.

Poza tym ustawa przewiduje zwiększenie opłaty, już dla wszystkich, za połączenie z numerem alarmowym 911. Za zgodą rady miasta Chicago może podnieść opłatę do 5 dol. miesięcznie zamiast obecnych 3,9 dolara. Poza granicami miasta miesięczna stawka wyniesie półtora dolara, choć dotychczas było to prawie dwa razy mniej – 87 centów.
(as)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks