REKLAMA

2132865193 views

REKLAMA

2132865192 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTeksas i Nebraska dodane do chicagowskiej listy kwarantanny, 9 stanów usuniętych

Teksas i Nebraska dodane do chicagowskiej listy kwarantanny, 9 stanów usuniętych

-

Dziewięć stanów zostało usuniętych, a dwa dodane do chicagowskiej listy kwarantanny. Od piątku dodatkowe restrykcje po przyjeździe do Chicago obowiązują podróżujących z Teksasu i Nebraski.

Władze Chicago po raz kolejny aktualizowały we wtorek 9 marca listę kwarantanny. Restrykcje zaostrzono dla Teksasu i Nebraski, a poluzowano dla Kalifornii, Iowa, Kansas, Montany, Nowego Meksyku, Ohio, Oklahomy, Wirginii Zachodniej i Wyoming.

REKLAMA

Podróżujących ze stanów i terytoriów znajdujących się w strefie pomarańczowej po przyjeździe do Chicago obowiązuje 10-dniowa kwarantanna lub wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą test na obecność COVID-19 z negatywnym wynikiem. Oprócz tego – maski, dystansowanie i unikanie zgromadzeń. Lokalizacje w strefie pomarańczowej to od piątku: New Jersey, Nowy Jork, Rhode Island, Floryda, Delaware, Georgia, Connecticut, Teksas, Kolorado, Karolina Północna, Vermont, Kentucky, Alabama, Arizona, Pensylwania, Dakota Południowa, Karolina Południowa, Massachusetts, Tennessee, Alaska, Dystrykt Kolumbii, Utah, Nebraska, Wirginia i New Hampshire.

Podróżujących z pozostałych stanów i terytoriów znajdujących się w strefie żółtej nie obowiązuje wymóg kwarantanny ani testu na koronawirusa. Podróżni muszą jednak stosować się do obowiązku noszenia masek, dystansowania społecznego oraz unikania zgromadzeń. W żółtej strefie od piątku są: Michigan, Iowa, Idaho, Minnesota, Ohio, Missisipi, Montana, Wirginia Zachodnia, Maryland, Maine, Nowy Meksyk, Indiana, Arkansas, Luizjana, Nevada, Kansas, North Dakota, Wisconsin, Waszyngton, Kalifornia, Wyoming, Missouri, Oregon, Portoryko i Hawaje.

Spod dodatkowych restrykcji wyłączone są osoby w pełni zaszczepione (będące co najmniej dwa tygodnie po otrzymaniu ostatniej dawki szczepionki) i bez objawów COVID-19. Departament Zdrowia Publicznego Illinois przypomina, że nawet w pełni zaszczepione osoby powinny monitorować swoje zdrowie przez dwa tygodnie po podróży, a w razie wystąpienia symptomów związanych z COVID-19 poddać się samoizolacji do czasu badania lekarskiego lub testu. Muszą też kontynuować noszenie masek, dystansowanie społeczne, unikanie zgromadzeń i mycie rąk.

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów, w których liczba zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców jest wyższa niż 15, wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Choć niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny po powrocie z podróży do stanów wskazanych przez miasto grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień (mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.), miasto nie ogłosiło nowych środków wdrażania przepisów na lotniskach ani na autostradach i liczy na edukowanie podróżnych.

Uaktualniana co dwa tygodnie przez władze Chicago lista i mapa kwarantanny znajdują się w witrynie miasta >>TUTAJ<<

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129682188 views

REKLAMA

REKLAMA

2129682203 views

REKLAMA

REKLAMA

2131478523 views

REKLAMA

2129682213 views

REKLAMA

2129682216 views

REKLAMA

2129682220 views