REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTaste of Chicago z powodu NASCAR przeniesiony na wrzesień 

Taste of Chicago z powodu NASCAR przeniesiony na wrzesień 

-

Burmistrz Chicago Lori E. Lightfoot i Departament Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych ogłosili tegoroczne daty najbardziej popularnych wydarzeń związanych z letnią tradycją miasta. Taste of Chicago odbędzie się w tym roku w Grant Park, ale nie jak zazwyczaj na początku lipca, lecz w dniach od 8 do 10 września.

Głównym i jedynym powodem zmiany terminu jest uliczny wyścig samochodowy NASCAR, który odbędzie się w Chicago w weekend 4 lipca. Linia startu i mety i pit-road dla wyścigu będą przebiegać wzdłuż Columbus Drive przy Buckingham Fountain, a tor wyścigu będzie obejmował części Columbus Drive, Balbo Drive, DuSable Lake Shore Drive, Roosevelt Road, Michigan Avenue, Congress Plaza Drive i Jackson Drive, zabierając kierowców przez Grant Park i w obrębie kilku przecznic od Soldier Field, gdzie w 1956 roku odbył się jedyny inny wyścig NASCAR w Chicago.

REKLAMA

Przeniesienie kultowego wydarzenia, jakim jest Taste of Chicago na koniec lata, zdaniem miejskich urzędników przedłuży tętniący życiem sezon festiwalowy oraz pobudzi dodatkową turystykę i aktywność gospodarczą w centrum miasta.

„Jestem podekscytowana, że mogę przywrócić Taste of Chicago, ukochany festiwal jedzenia i muzyki w naszym mieście, wraz z niesamowitym zestawem bezpłatnych wydarzeń kulturalnych w całym mieście przez cały sezon” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. „Szeroka gama programów artystycznych i kulturalnych, jakie proponujemy, nadal służy, oświeca i bawi mieszkańców i gości w każdym wieku i z różnych środowisk, jednocześnie prawdziwie celebrując bogatą różnorodność, z której Chicago jest znane i kochane” – dodała.

Lightfoot i Departament ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych ogłosili także daty innych najbardziej popularnych wydarzeń związanych z letnią tradycją Chicago. Powracające festiwale i wydarzenia obejmują Chicago Blues Festival (8-11 czerwca) i Chicago Jazz Festival (31 sierpnia-3 września) w Millennium Park i w całym mieście, Chicago Air i Water Show (19-20 sierpnia). Ponadto planowane są: Chicago Gospel Music Festival w Millennium Park (3 czerwca), Millennium Park Summer Music Series w Jay Pritzker Pavilion (w poniedziałki i czwartki od 22 czerwca do 21 sierpnia), Millennium Park Summer Film Series w Jay Pritzker Pavilion (we wtorki od 11 lipca do 29 sierpnia), Summer Dance Celebration w Jay Pritzker Pavilion i Millennium Park (27 sierpnia) oraz World Music Festival Chicago w całym mieście od 22 września do 1 października.

(DC)

REKLAMA

2095809572 views

REKLAMA

REKLAMA

2095809805 views

REKLAMA

2097606201 views

REKLAMA

2095809954 views

REKLAMA

2095810055 views

REKLAMA

2095810166 views