REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTaste of Chicago rozpoczęty

Taste of Chicago rozpoczęty

-

fot.Kamil Krzaczyński/EPA
fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Pięciodniowy festiwal kulinarno-muzyczny po raz 35. wystartował w środę w chicagowskim parku Granta. Jak co roku oferta kulinarna będzie zrównoważona strawą muzyczną. Z pokazami gotowania wystąpią gwiazdy kuchni, a na scenie m.in. Weezer i Erykah Badu.

REKLAMA

Rozpoczęty w środę 8 lipca festiwal potrwa do niedzieli. Na ponad 100 stoiskach – stałych i mobilnych – swoje potrawy zaprezentują chicagowskie restauracje, bary, lokale gastronomiczne i producenci żywności, wśród nich 19 festiwalowych debiutantów. Smakowy kalejdoskop odzwierciedlający kulturowe i etniczne zróżnicowanie Wietrznego Miasta zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Amatorzy sztuki kulinarnej będą mogli wziąć udział w pokazach gotowania organizowanych przez kulinarne gwiazdy. Nie zabraknie akcentów polonijnych, pierogi od Kasia’s Deli oraz  wędliny i kiełbasy od Bobak Sausage od lat cieszą podniebienia gości Taste of Chicago.

Najedzeni uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki na światowym poziomie. Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: Weezer, Erykah Badu, The Chieftains, Sppon i Maze.

Wstęp na teren festiwalu i koncerty jest darmowy, choć za spróbowanie potraw trzeba zapłacić. Chętni mogą również, za dodatkową opłatą, zarezerwować miejsca siedzące oraz bilety na pokazy kulinarne sławnych kucharzy. Zamknięte ulice w okolicach parku Granta, objazdy i wysokie opłaty za okoliczne parkingi zachęcają wielu gości festiwalu do korzystania z transportu publicznego. W czasie trwania Taste of Chicago CTA podstawi więcej autobusów a Metra – dodatkowe pociągi.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć w internecie na witrynie miasta: www.cityofchicago.org lub pod adresem Taste of Chicago 2015: tasteofchicago.us. Smacznego!

(gd)

REKLAMA

2116420495 views

REKLAMA

REKLAMA

2116420703 views

REKLAMA

REKLAMA

2118217079 views

REKLAMA

2116420820 views

REKLAMA

2116420907 views

REKLAMA

2116421001 views