REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Tablet za 38 dol. dla użytkowników bez dostępu do sieci

Tablet za 38 dol. dla użytkowników bez dostępu do sieci

-

Tablet UbiSlate znajdzie się na amerykańskim rynku już na początku przyszłego roku. Kompania DataWind z siedzibą w Londynie wycenia ten przenośny komputer z dotykowym ekranem na 38 dolarów.

ubi
Tablet UbiSlate
fot.psubhashish/Wikipedia

REKLAMA

Kompania, utrzymująca, że w Indiach sprzedaje więcej tabletów UbiSlate niż Apple iPadów, zamierza wypuścić na amerykański rynek trzy modele. Zależnie do możliwości ich cena będzie wahać się do 38 dol. do 149 dolarów.

Suneet Singh Tuli, dyrektor wykonawczy DataWind zapewnia, iż celem kompani jest umożliwienie zakupu przenośnego komputera uczniom i ubogim mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Wyjaśnia, iż chciałby zapewnić tablety szczególnie tym dzieciom, które mają ograniczony dostęp do sieci internetowej lub nie są podłączone do internetu w domu.

− Fakt, że ktoś nie może sobie pozwolić na kupno drogiego komputera nie może być powodem uniemożliwiającym dostęp do sieci − oświadczył Tuli w komunikacie prasowym. − Pragniemy dotrzeć szczególnie do tych klientów, których obecnie w internecie nie ma.

Cena UbiSlate jest nieco niższa w porównaniu do konkurentów, ponieważ przy produkcji nie wykorzystuje się  najnowocześniejszych komponentów.

UbiSlate, z 7-calowym ekranem dotykowym oparty jest na systemie Android 4.0 i zawiera procesor o mocy 1 gigaherca. Oferujący wirtualną klawiaturę ekran posiada rozdzielczość 800×480 pikseli.

Tablet w cenie 38 dol. jest już do nabycia na portalu DataWind, zaś w przyszłym miesiącu będzie dostępny w sprzedaży detalicznej. Wcześniej zostanie zaprezentowany na dorocznym Consumer Electronics Show.

DataWind zamierza także wypuścić na rynek UbiSlate 7C+, droższą wersję tabletu w cenie 100 dolarów, oferując jednocześnie użytkownikom przez rok bezpłatny dostęp do sieci. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks