REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzpilka dziś walczy o nową wizę

Szpilka dziś walczy o nową wizę

-

Artur Szpilka (16-0, 12 KO) nigdy nie przegrał na zawodowym ringu. Poległ za to w niedzielę wieczorem w starciu z amerykańskimi urzędnikami na lotnisku O’Hare. Nie został wpuszczony na teren Stanów Zjednoczonych i jego walka z Bryantem Jenningsem (17-0, 9 KO), do której ma dojść 25 stycznia w Nowym Jorku, może się nie odbyć.

Artur Szpilka fot.Kamil Krzaczyński
Artur Szpilka
fot.Kamil Krzaczyński

– Strażnicy czekali na mnie, zapytali się, czy to ja boksuję na gali transmitowanej przez HBO, a potem zaprosili mnie na bok. Przekreślili mi ważną do 2018 roku wizę i powiedzieli, że jest nieważna – powiedział portalowi ringpolska. pl Szpilka. – Zawsze pytano mnie na lotnisku za co siedziałem w więzieniu, odpowiadałem, że za bójki i przechodziłem dalej.

REKLAMA

Teraz było inaczej, kazano mi wracać do Polski – dodaje Szpilka. Boksera, który jest już w Polsce, czeka dziś rozmowa z amerykańskim konsulem w Warszawie. Jeśli dostanie nową wizę, od razu przyleci do Chicago, gdzie czekają na niego trenerzy Fiodor Łapin i Jan Sobieraj.

(KK)

5 KOMENTARZE

  1. Amerykanie i tak dali mu jeszcze jedna szanse. Każąc załatwić sobie Visa Waiver. Niewiele osób w Polsce wie, że w Visa Waiver : słowo „waiver” oznacza nie tylko uchylenie obowiązku wizowego wobec niego. Ale także automatyczne zrzeczenie się praw obywatelskich przez turystę -osobę, przybywającą do USA. Chodzi o to, ze po opuszczeniu terenu granicznego, Lotniska-Portu Morskiego, etc. Podejrzanej o wykroczenie imigracyjne, nie przysługuje nawet prawo stanięcia przed sądem imigracyjnym – deportacja odbywa się automatycznie. Nie można tej wizy „Waiver” zamienić, bądź przedłużyć na jakakolwiek inną, gdyby chciał pozostać w USA dłużej, jak tylko na określony termin występu.. W każdym innym przypadku, osoba na przykład na wizie turystycznej, może hipotetycznie latami w USA przebywać. Przedłużając ją choćby na podstawie szkoły, zamieniając na inny typ, etc. Bo wówczas Sąd Emigracyjny -Sędzia decyduje czy go deportować i kiedy. A to często po różnych odwołanych interesanta, trwa latami.

    • Amerykanie muszą mieć wizę, chcący przebywać w Polsce dłużej jak 90 dni. Ale amerykanie nie mają jak Polacy, 6 miesięcznych urlopów. Wiec lecąc na 10-14 dni, lecą bez wizy. Polska zniosła USA obowiązkowe wizy, w zamian USA zniosła obowiązkowe zaproszenia. Uczciwy człowiek dziś nie ma problemu z wizą do USA. Może sobie latać na 10 letniej, tam i powrotne. Po za tym, do Polski lata 11 milionowa Polonia, w tym i moje dzieci urodzone w USA. Posiadające dwa paszporty USA i Polskie. Wiec jak do polskiego paszportu wbić polska wizę?. Od 23 lata latam do Polski i jeszcze rodowitego Amerykanina w LOT nie spotkałam. Amerykanie nie okradają Polski. Pracując nielegalnie, nie płacąc podatków, i wywożąc złotówki do USA.

  2. Obecnie programem VWP objęte są: Andora, Austria, Australia, Belgia, Brunei, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Japonia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, San Marino, Singapur, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Korea Południowa, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania, a od niedawna także Grecja.By móc skorzystać z Visa Waiver trzeba być obywatelem kraju, który jest nim objęty. Polacy na razie nie mają takiej możliwości, gdyż nasz kraj nie spełnia jednego z podstawowych kryteriów programu, zgodnie z którym liczba odrzucanych wniosków wizowych nie może przekraczać 3 proc. (do 1 lipca 2009 roku było to jeszcze 10 proc.). Obecnie konsulaty USA w Polsce odrzucają 13 proc. wniosków.

REKLAMA

2097006560 views

REKLAMA

REKLAMA

2097006794 views

REKLAMA

REKLAMA

2098803191 views

REKLAMA

2097006944 views

REKLAMA

2097007046 views

REKLAMA

2097007158 views