REKLAMA

2132649853 views

REKLAMA

2132649852 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzkoły podstawowe CPS otwarte

Szkoły podstawowe CPS otwarte

-

Nowy rok nauki może rozpocząć się wcześniej

Gmachy szkół publicznych w Chicago zostały w poniedziałek 1 marca otwarte po prawie rocznej przerwie w nauce stacjonarnej. Zamknięte pozostają licea działające w ramach chicagowskiego systemu oświaty publicznej (Chicago Public Schools, CPS). Wszyscy uczniowie szkół średnich nadal uczą się zdalnie. Kuratorium CPS planuje rozpoczęcie nowego roku szkolnego o tydzień wcześniej niż było dotąd przyjęte. 

REKLAMA

Po długiej batalii CPS ze związkami zawodowymi nauczycieli, CTU po kilku opóźnieniach w poniedziałek umożliwiło powrót do nauki stacjonarnej około 37 tys. uczniów z klas od Pre-K do piątej. Burmistrz Lori Lightfoot i szefowa CPS Janice Jackson witały dzieci powracające do szkoły w Hawthorne Scholastic Academy w dzielnicy Lake View. Burmistrz Lightfoot relacjonowała, że widziała małe dzieci „skaczące z podekscytowania” i ucieszone możliwością spotkania kolegów. „To jest dokładnie to, o co walczyliśmy” – mówiła burmistrz, nawiązując do gorzkiej walki z Chicago Teachers Union. 

Burmistrz Lightfoot podziękowała nauczycielom i pracownikom szkół i podkreśliła, że jej administracja słucha ich, nawet jeśli czasem mają inne wrażenie. „Kiedy rok temu zamykano szkoły, nikt z nas nie myślał, że będzie to trwało rok. Myśleliśmy i mieliśmy nadzieję, że to będą tygodnie, potem myśleliśmy, że to będą miesiące, potem myśleliśmy, że na pewno do początku tego roku szkolnego będziemy z powrotem” – powiedziała Lightfoot. „Ale los miał inny plan”.

Kuratorium oświatowe CPS wydało 100 milionów dolarów na przygotowanie szkół do nauki stacjonarnej. Możliwość szczepień CPS zaoferowało około 18 tysiącom pracowników szkół.

Mimo powrotu do szkół dużej części uczniów szkół podstawowych, nadal nie ma daty powrotu licealistów do gmachów CPS. Uczniowie szkół średnich nadal będą uczyć się zdalnie. CPS wyraża nadzieję na powrót do zajęć stacjonarnych przed końcem roku szkolnego.

Kuratorium CPS zaproponowało wstępnie, żeby powrót na kolejny rok szkolny odbył się 30 sierpnia – na tydzień wcześniej, niż było to przyjęte do tej pory. Tradycyjnie przyjmowano, że dzieci z okręgu wracają do szkół po Dniu Pracy (Labor Day). Władze kuratorium argumentują, że wcześniejszy powrót zapewni uczniom szkół średnich więcej czasu na naukę do egzaminów o wysokim stopniu trudności. Ostateczną decyzję o zmianie podejmie zarząd CPS po dyskusji z dyrektorami szkół.

Według wstępnych szacunków kuratorium, do szkół w poniedziałek 1 marca powróciło ok. 37 tys. uczniów – od zerówki do piątej klasy.

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129605517 views

REKLAMA

REKLAMA

2129605532 views

REKLAMA

REKLAMA

2131401852 views

REKLAMA

2129605542 views

REKLAMA

2129605545 views

REKLAMA

2129605549 views