REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Szeryfowie: przestępcy unikają deportacji, wracają na ulice

Szeryfowie: przestępcy unikają deportacji, wracają na ulice

-

Stowarzyszenie szeryfów w Illinois (Illinois Sheriffs’ Association) jest zaniepokojone, że niektórzy niebezpieczni przestępcy, stojący w obliczu deportacji, po odsiedzeniu wyroku zostają wypuszczeni z powrotem na ulice, dzięki zmianom wprowadzonym niedawno przez gubernatora J.B. Pritzkera.

Szeryfowie z powiatu Kankakee i Livingston, na południe od Chicago i powiatu Cook, powiedzieli reporterom na stanowym Kapitolu, że Departament Więziennictwa Illinois (Illinois Department of Corrections) zaprzestał przekazywania służbom ICE zwalnianych więźniów, którzy przebywają w kraju nielegalnie. Szeryfowie uważają, że jest to równoznaczne z umożliwieniem im „świeżego startu w łamaniu prawa”.

Szeryf powiatu Kankakee Mike Downey powiedział, że stanowy departament więziennictwa poinformował go 30 stycznia, że zaprzestaje procedury, w ramach której nieudokumentowani przestępcy po odsiedzeniu wyroku są przenoszeni do Pontiac Correctional Center, skąd zostawali przekazani służbom imigracyjnym w ramach kontraktu z ICE.

Kilku republikańskich legislatorów podpisało list z żądaniem przesłuchania w tej sprawie i anulowania zmiany wprowadzonej przed administrację Pritzkera.

Jednak, zdaniem niektórych ekspertów imigracyjnych, przekazywanie zwalnianych więźniów ICE narusza stanowy Trust Act podpisany w 2017 r. przez gubernatora Bruce’a Raunera. Ustawa ta ogranicza współpracę lokalnych organów ścigania z federalnymi służbami imigracyjnymi.

Rzeczniczka gubernatora J.B. Pritzkera powiedziała, że to tylko przerwa w kontaktach departamentu więziennictwa z ICE na czas rozpatrywania procedur przez ekipę Pritzkera.

Szeryf Downey twierdzi, że w 2019 r. spośród 223 imigrantów przekazanych ICE 11 skazanych zostało za morderstwo lub jego próbę, kilkudziesięciu za przestępstwa seksualne, w tym przeciwko dzieciom, zaś 33 skazanych było za przestępstwa z użyciem broni.

Dyrektor regionalnego biura ICE ds. deportacji, Robert Guadian, powiedział w oświadczeniu, że Illinois przedłożyło politykę ponad bezpieczeństwo publiczne, kiedy przecięło linię komunikacji między służbami więziennictwa a ICE. „ICE będzie musiał teraz dokonywać tych aresztowań na ulicach, podczas gdy powinny się one odbyć w bezpieczeństwie więziennych celi.”

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Rauner podpisując stanowy Trust Act pewnie myślał, że zapewni sobie ponowny wybór. Był bardzo naiwny, ponieważ nie należy do rządzącej od lat w IL grupy demokratyczno-związkowej i w obecnej sytuacji nie miał szans na reelekcje. Prawo federalne zawsze ma pierwszeństwo przed prawem stanowym. Gdyby to były czasy Lincolna, to takie stany jak NY, CA i IL byłyby traktowane jako ówczesne stany secesyjne. Guberantor Pritzker działa zgodnie najnowszymi trendami w partii “demokratycznej”. Trump jest prezydentem, więc należy robić wszystko aby maksymalnie utrudnić funkcjonowanie jego administracji i wypuszczać na ulice nawet przestępców. Bezpieczeństwo obywateli nie jest ważne, tylko “dobicie” Trumpa się liczy. Obywatele stanu IL sami zafundowali sobie w 2018 roku “blue wave”, więc teraz muszą ponieść konsekwencje. Myślę jednak, że nawet przestępcy na ulicach ich nie przebudzą. Przed niektórymi domami widać już tablice wyborcze Sandersa, który wprost chce socjalistycznego systemu w USA, a w dalszej kolejności komunizmu. Analfabetyzm historyczny objawia się w pełnej okazałości. Jeżeli ktoś sam otwarcie przyznaje, że chce być niewolnikiem, to napewno nim zostanie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks