REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Szeryf Dart chce iść tropem najwyższych kaucji

Szeryf Dart chce iść tropem najwyższych kaucji

-

fot.PAP/EPA

Biuro szeryfa powiatu Cook będzie zawiadamiać lokalną policję, kiedy oskarżeni o przestępstwa z użyciem broni będą wychodzić z aresztu po wpłaceniu wysokich kaucji – ogłosił szeryf Tom Dart.

REKLAMA

Inicjatywa jest odpowiedzią na badanie przeprowadzone przez biuro szeryfa, z którego wynika, że to właśnie w dzielnicach najbardziej dotkniętych przestępczością z użyciem broni najwięcej aresztowanych wpłaca wysokie kaucje i wychodzi na wolność. Tylko od lutego do maja br., aby wyjść z więzienia powiatu Cook, ponad 5 tys. dol. kaucji wpłaciło 351 podejrzanych. Łączna suma wpłaconych przez nich kaucji przekroczyła 3,3 mln dolarów.

Według biura szeryfa, 70 proc. podejrzanych to mieszkańcy Chicago, gdzie zaobserwowano ścisłą zależność między wpłaconą kaucją a rozpowszechnieniem strzelanin. Podejrzani wpłacali największe poręczenia właśnie w dzielnicach najbardziej narażonych na strzelaniny: Austin – łącznie 282 tys. dol. kaucji i 190 strzelanin, Auburn Gresham – 160 tys. dol. kaucji i 58 strzelanin, North Lawndale – 141 tys. dol. kaucji i 103 strzelaniny oraz South Shore – 82 tys. dol. kaucji i 66 strzelanin.

Szeryf apeluje również do prokuratora stanowego powiatu Cook o ustalenie, skąd pochodzi gotówka, której używa 79 proc. oskarżonych o przestępstwa z użyciem broni do wpłacania kaucji.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks