REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzef szpitala Strogera wzywa inne szpitale do przyjmowania nieubezpieczonych

Szef szpitala Strogera wzywa inne szpitale do przyjmowania nieubezpieczonych

-

System opieki zdrowotnej powiatu Cook jest przeciążony, a szpital Strogera nie może przyjmować stale rosnącej liczby pacjentów w ramach opieki charytatywnej – twierdzi szef Cook County Health dr Jay Shannon, apelując by inne szpitale były bardziej otwarte na nieubezpieczonych pacjentów.

Szef systemu opieki zdrowotnej Cook County Health – do którego należy szpital powiatowy Johna H. Strogera (dawny szpital Cook County) – chce, aby inne szpitale przyjmowały więcej nieubezpieczonych pacjentów. Dr Jay Shannon przewiduje, że rachunek za opiekę zdrowotną pacjentów, którzy nie mają ubezpieczenia i nie mogą opłacić rachunków medycznych, sięgnie w 2020 roku 600 mln dolarów. To prawie dwa razy więcej niż w 2014 roku.

REKLAMA

Podczas poniedziałkowego spotkania na forum City Club of Chicago Shannon opisał praktykę „dumpingu”, czyli podrzucania nieubezpieczonych pacjentów, zwłaszcza tych, których opieka zdrowotna jest wyjątkowo kosztowna, z innych szpitali do systemu Cook County Health. Shannon planuje rozesłanie do szefów wszystkich szpitali w powiecie Cook listu z prośbą o przyjmowanie większej liczby pacjentów w ramach swoich programów opieki charytatywnej, aby odciążyć nadwerężony już system powiatowy.

W 2017 r. szpital Strogera udzielił charytatywnej opieki zdrowotnej na sumę 281 mln dolarów, co stanowi 51 proc. charytatywnej opieki zdrowotnej udzielonej w tym roku w całym powiecie Cook – oszacowała stacja WBEZ.

Wśród innych rozwiązań, oprócz pomocy innych szpitali w leczeniu nieubezpieczonych pacjentów, Shannon zaproponował zwiększenie funduszy płynących z powiatu, stanu, a także od rządu federalnego. W przeciwnym razie szpitale powiatowe będą musiały zacząć odsyłać pacjentów z kwitkiem.

System opieki zdrowotnej Cook County Health od lat stanowi siatkę bezpieczeństwa dla nieubezpieczonych pacjentów, których nie stać na opłacenie rachunków medycznych. W jego skład wchodzą dwa szpitale, w tym największy szpital Strogera w chicagowskiej dzielnicy Near West Side i mniejszy szpital Provident na południu, a także kilka przychodni.
(jm)

Na zdjęciu: Szpital powiatowy im. Johna H. Strogera fot.Google Map

REKLAMA

2096921546 views

REKLAMA

REKLAMA

2096921779 views

REKLAMA

REKLAMA

2098718173 views

REKLAMA

2096921926 views

REKLAMA

2096922027 views

REKLAMA

2096922139 views