REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzef policji: prezydent Biden obiecał pomoc federalną dla Chicago (WIDEO)

Szef policji: prezydent Biden obiecał pomoc federalną dla Chicago (WIDEO)

-

Prezydent Joe Biden podziela poczucie pilności dotyczące bezpieczeństwa na ulicach Chicago i obiecuje niezwłoczne działania w tej sprawie – powiedział po poniedziałkowym spotkaniu w Białym Domu szef chicagowskiej policji David Brown.

W spotkaniu w Białym Domu z prezydentem Bidenem w poniedziałek 12 lipca wzięli udział liderzy organów ścigania z całego kraju, w tym szef chicagowskiej policji David Brown. Omawiano alarmujący wzrost przestępczości z bronią palną w dużych amerykańskich miastach.

REKLAMA

Do spotkania doszło dzień po kolejnym krwawym weekendzie w Chicago – postrzelonych zostało 45 osób, w tym 11 śmiertelnie.

Według Browna, prezydent Biden wyraził troskę, aby zaadresować problem przemocy natychmiast i aby równie pilnie określić działania, które mogłyby być podjęte od razu. Komendant zapowiedział, że szczegóły planu zostaną ujawnione w najbliższych dniach.

Według Białego Domu, poniedziałkowa dyskusja koncentrowała się wokół prezydenckiej strategii redukcji przestępczości, w tym z bronią palną. Zakłada ona m. in. korzystanie przez lokalne samorządy z puli 350 mld dolarów z rządowego programu pomocy związanej z pandemią. Zdaniem prezydenta Bidena, pieniądze mogą być użyte do zatrudnienia większej liczby policjantów i zasilenie lokalnych grup działających na rzecz powstrzymania przemocy.

Biden zapowiedział również powołanie przez Departament Sprawiedliwości pięciu nowych grup uderzeniowych do zwalczania handlu bronią.

W spotkaniu w Waszyngtonie wziął udział prokurator generalny USA Merrick Garland, który pochodzi z podchicagowskiego Lincolnwood. Podczas rozmowy z Brownem miał obiecać pomoc i zaoferować „cokolwiek będzie potrzebne”.

Wizyta Browna w Waszyngtonie miała miejsce zaledwie kilka dni po krótkiej wizycie prezydenta Bidena w Crystal Lake na przedmieściach Chicago. Burmistrz Lori Lightfoot, witając prezydenta Bidena na płycie lotniska O’Hare 7 lipca, miała omówić z nim krótko kwestię przemocy w Wietrznym Mieście. Wcześniej, po rekordowo krwawym świątecznym weekendzie, po raz kolejny wezwała Kongres do zaostrzenia przepisów dotyczących broni palnej.

Po spotkaniu Browna z Bidenem Lightfoot powiedziała, że z radością przyjmuje wszelką pomoc federalną dotyczącą problemu przemocy w Chicago – w tym zapowiedzianą przez prezydenta grupę zadaniową. Jej zdaniem miasto bardziej skorzystałoby z posiłków agencji ATF, DEA i FBI niż z obecności Gwardii Narodowej.

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

2119313454 views

REKLAMA

2119313546 views

REKLAMA

REKLAMA

2121109897 views

REKLAMA

2119313609 views

REKLAMA

2119313664 views

Koń by się uśmiał…

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

REKLAMA

2119313704 views