REKLAMA

2132649443 views

REKLAMA

2132649441 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzczepionki firmy Johnson&Johnson jeszcze w tym tygodniu w Chicago

Szczepionki firmy Johnson&Johnson jeszcze w tym tygodniu w Chicago

-

Departament Zdrowia Publicznego w Chicago poinformował, że miasto spodziewa się otrzymać jeszcze w tym tygodniu pierwsze dawki trzeciej zatwierdzonej do użytku szczepionki, wyprodukowanej przez firmę Johnson & Johnson.

Zaledwie kilka dni po tym, jak jednoskładnikowa szczepionka przeciwko koronawirusowi firmy Johnson & Johnson została zatwierdzona do użytku w nagłych wypadkach, rozpoczęto wysyłanie przesyłek, z których część może dotrzeć do Chicago w tym tygodniu – poinformował Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego.

REKLAMA

„Zatwierdzenie szczepionki Johnson & Johnson COVID-19 do użycia w nagłych wypadkach jest wspaniałą wiadomością dla miasta Chicago w zakresie szczepień” – oświadczył miejski resort zdrowia. „Szczepionka Johnson & Johnson jest bezpieczna i skuteczna, szczególnie w zapobieganiu ciężkiej chorobie i śmierci, wymaga pojedynczej dawki i ma mniej zgłoszonych skutków ubocznych niż inne dostępne szczepionki COVID-19”.

Departament poinformował, że dalsze informacje na temat tego, w jaki sposób najnowsza szczepionka będzie dystrybuowana, zostaną wydane w miarę rozwoju sytuacji.

Johnson & Johnson rozpoczął wysyłkę swojej szczepionki ze swojego centrum dystrybucji McKesson w Shepherdsville w stanie Kentucky w poniedziałek. „Wysyłamy 4 miliony szczepionek” – potwierdził prezes Johnson & Johnson Alex Gorsky w poniedziałek w NBC TODAY. „W ciągu najbliższych 24 do 48 godzin, Amerykanie powinni zacząć otrzymywać szczepionkę naszej firmy”.

Do końca marca J&J dostarczy około 16 milionów dawek, do końca czerwca – 100 milionów, do końca roku – miliard dawek szczepionki.

Chicago kontynuuje starania na rzecz zaszczepienia osób kwalifikujących się do fazy 1B. Miasto zdecydowało, że nie poszerzy listy osób uprawnionych do szczepienia w obecnej fazie ze względu na to, że podaż szczepionki wciąż nie nadąża za popytem. W czwartek stan Illinois przeszedł do fazy 1B Plus, w której do listy uprawnionych do szczepień dodano osoby z chorobami wysokiego ryzyka i chorobami współistniejącymi. Na poszerzenie listy osób uprawnionych nie zdecydowało się nie tylko Chicago, ale i kilka okolicznych powiatów. Miasto przygotowuje się także do uruchomienia we współpracy z władzami federalnymi punktu masowych szczepień w United Center.

„Szczepionka ta jest kolejnym potężnym narzędziem, aby zakończyć pandemię i każdy, kto ma możliwość otrzymania szczepionki powinien ją przyjąć, aby chronić siebie, swoją rodzinę i swoją społeczność” – czytamy w oświadczeniu CDPH.

(kk)

REKLAMA

2129605358 views

REKLAMA

REKLAMA

2129605372 views

REKLAMA

REKLAMA

2131401692 views

REKLAMA

2129605382 views

REKLAMA

2129605385 views

REKLAMA

2129605389 views