REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzczepionka na COVID-19 z dostawą do miejsca pracy

Szczepionka na COVID-19 z dostawą do miejsca pracy

-

Punkty szczepień przeciw COVID-19 będą powstawać w miejscach pracy i budynkach komercyjnych w Chicago i innych miastach Illinois – ogłosiły w poniedziałek władze. Właściciele firm i menedżerowie, którzy chcą mieć u siebie doraźną klinikę szczepień mogą zgłaszać się do władz stanowych.

Powstanie programu szczepień stworzonego specjalnie z myślą o wygodzie pracowników ogłosili podczas wspólnej konferencji prasowej w poniedziałek 10 maja rano gubernator J.B. Pritzker i burmistrz Chicago Lori Lightfoot. Towarzyszyli im liderzy lokalnych społeczności oraz władze ds. zdrowia publicznego.

REKLAMA

Pierwszych dziesięć punktów szczepień powstanie w pierwszej połowie maja – większość z nich w Chicago, lecz również w Rockford i Schaumburgu. Jedna z takich doraźnych klinik powstanie w gigantycznym budynku komercyjnym Merchandise Mart w śródmieściu Chicago. Przed pandemią na co dzień przez budynek przewijało się 30 tys. osób. Na przedmieściach szczepionki przyjadą do budynku komercyjnego przy 1061 American Lane w Schaumburgu.

Powyższe punkty będą oferować szczepionkę dwudawkową. Pracownicy będą zachęcani do zapisów, lecz przyjmowane będą także osoby bez umówienia. Terminy i godziny szczepień będą dostosowane do potrzeb pracowników i ogłaszane z wyprzedzeniem.

Właściciele i menedżerowie budynków, którzy chcieliby mieć w siedzibach swoich firm kliniki szczepień mogą zgłaszać się do stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego. Mniejsze kliniki szczepień mogą być utworzone również w kościołach, siedzibach lokalnych organizacji, agencjach pomocowych itp. Stan zapewnia bezpłatne szczepionki, jak i personel i inne niezbędne zaopatrzenie.

Zdaniem gubernatora, możliwość zaszczepienia się w miejscu pracy to przede wszystkim wygoda.

“Więcej szczepień oznacza dla każdego więcej powrotu do normalności” – czytamy w oświadczeniu Pritzkera.

„Koncentrujemy się na dostarczeniu szczepionki do ludzi zamiast konieczności poszukiwań szczepionki przez ludzi” – powiedziała z kolei szefowa stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Ngozi Ezike.

Burmistrz Lightfoot uważa, że doraźne kliniki szczepień w miejscach pracy pozwolą wreszcie położyć kres pandemii. 

Również w tym tygodniu ma rozpocząć się faza pomostowa reaktywacji gospodarki w Illinois. Gubernator Pritzker zapowiedział ją w zeszłym tygodniu na 14 maja. Ta faza ma zwiększyć przepustowość większości biznesów i miejsc spotkań towarzyskich. To rezultat spadku przypadków COVID-19 w Illinois, wzrastającej liczby zaszczepionych i stabilizacja liczby hospitalizacji. Chicago ma własny harmonogram reaktywacji ekonomii do 4 lipca.

Joanna Marszałek

[email protected]

REKLAMA

2123151945 views

REKLAMA

REKLAMA

2123151962 views

REKLAMA

REKLAMA

2124948282 views

REKLAMA

2123151972 views

REKLAMA

2123151978 views

REKLAMA

2123151982 views