REKLAMA

2132277406 views

REKLAMA

2132277404 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzczegóły przejścia do kolejnej fazy otwarcia Illinois jeszcze w tym tygodniu

Szczegóły przejścia do kolejnej fazy otwarcia Illinois jeszcze w tym tygodniu

-

Rok po tym, jak w stanie odnotowano pierwszy zgon z powodu koronawirusa, gubernator J.B. Pritzker i jego zespół ds. zdrowia publicznego są gotowi do wydania zmodyfikowanego planu ponownego otwarcia Illinois i zakończenia większości ograniczeń związanych z COVID-19, kiedy odpowiednia liczba mieszkańców zostanie zaszczepiona. Szczegóły planu gubernator przedstawi publicznie jeszcze w tym tygodniu.

Żeby zrobić kolejny krok w ramach planu „Restore Illinois”, Illinois będzie musiało zaszczepić większość seniorów i spełnić kryteria dotyczące ogólnej liczby szczepień i zgonów związanych z COVID-19 – poinformowała szefowa stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) dr Ngozi Ezike.

REKLAMA

Mieszkańcy Illinois jeszcze w tym tygodniu dowiedzą się, jak szybko mogą spodziewać się możliwości uczestniczenia w większych zgromadzeniach i kiedy będą mogli na nowo odwiedzać restauracje i sklepy. „Nie pozbywamy się masek” – powiedziała dr Ngozi Ezike podczas przesłuchania Komisji ds. Zdrowia w Senacie Illinois, zapowiadając ujawnienie szczegółów planu przez gubernatora.

Informację potwierdziła rzeczniczka gubernatora. „Nasza administracja rozmawia z z sektorem przemysłowym i ekspertami zdrowia publicznego, aby omówić kolejne kroki” – powiedziała Jordan Abudayyeh.

Podczas przesłuchania w senackiej komisji dr Ezike powiedziała, że przejście z obecnej fazy 4 – w której Illinois znajduje się od lata ubiegłego roku – do fazy 5 stanowego planu ponownego otwarcia prawdopodobnie być może będzie wymagało co najmniej jednej fazy pośredniej przed pełnym ponownym otwarciem.

W ramach 5, czyli ostatniej fazy, wszystkie sektory gospodarki mogą zostać otwarte w pełni. Obejmuje to festiwale, konwencje i inne duże zgromadzenia każdej wielkości. Obecnie stan znajduje się w fazie 4.

W lutym gubernator mówił, że niezbędne w przejściu do 5 fazy są zapas szczepionek i powszechne szczepienia. „Każdego miesiąca podaż wzrasta i spełniamy główne zapotrzebowanie. Ale chcemy dojść do punktu, w którym będziemy mogli zaoferować szczepionkę każdemu, kto o nią poprosi” – mówił wtedy Pritzker.

Według Ezike, liczby zmierzają w korzystnym kierunku. W poniedziałek liczba przypadków zachorowań na COVID-19 była najniższa od lipca.

(kk)

REKLAMA

2129473531 views

REKLAMA

REKLAMA

2129473546 views

REKLAMA

REKLAMA

2131269866 views

REKLAMA

2129473556 views

REKLAMA

2129473559 views

REKLAMA

2129473563 views