REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Szajka polonijnych rabusiów skradła zegarki o wartości 400 tys. dolarów

Szajka polonijnych rabusiów skradła zegarki o wartości 400 tys. dolarów

-

Pięć osób zostało zatrzymanych w związku z zuchwałym napadem rabunkowym na ekskluzywny butik Bentley Gold Coast. Szajka polonijnych złodziei o romskich korzeniach ukradła zegarki o wartości 400 tys. dolarów. Wśród rabusiów była kobieta w 9 miesiącu ciąży. 

Zarzuty dokonania napadu rabunkowego usłyszeli 35-letnia Anna Straus, 36-letnia Agnieszka Glowacka, 41-letni Damian Duitlow oraz 50-letni Ian Kowolski. Wspólnikiem grupy był 31-letni Andrzej Debinski, którego oskarżono o posiadanie fałszywego dowodu tożsamości. Wszyscy są mieszkańcami północno-zachodniej części Chicago.

W czwartek czworo z aresztowanych stanęło przed sądem, aby oficjalnie usłyszeć zarzuty. Na wstępnej rozprawie nie było Anny Straus, która jest w 9 miesiącu ciąży i właśnie na 2 października miała wyznaczony termin porodu.

Zatrzymani mogą wyjść na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tys. dolarów za osobę. Andrzej Dębiński dodatkowo podlegać będzie elektronicznemu monitoringowi.

Według policji, szajka w minioną sobotę dokonała napadu na  butik Bentley Gold Coast przy 834 N. Rush Steet. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu około południa i zaczęło przyglądać się drogim zegarkom. Wkrótce dołączyły do nich dwie kobiety. Kiedy Ian Kowolski podniósł wieko gabloty, pozostali członkowie szajki skradli siedem zegarków, a następnie  cała grupa uciekła z butiku i odjechała z miejsca przestępstwa minivanem. Rabusiów zidentyfikowano na podstawie odcisków palców oraz nagrań z monitoringu.

Wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 400 tys. dolarów. (mp)

Na zdjęciu: Od lewej u góry: Ian Kowolski, Damian Duitlow, Andrzej Debinski, Agnieszka Glowacka i Anna Straus fot.Chicago Police

2 KOMENTARZE

  1. ale ze co… że paljaki? czy ze ukradli? czy ze na 400k?
    podejrzewam, ze jak polski sk..syn kradnie na niższe kwoty to nie wzbudza zadnej sensacji bo to element polskiej “kultury”
    Czyli rzec mozna – sukces paljaków na emigracji, nakradli na gruby hajs… podejrzewam, ze ukradli jakies gówno wycenione z dupy a faktyczne ceny pewnie 50x niższe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks