REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSyn oskarżony o morderstwo rodziców w budynku dla seniorów na północy Chicago

Syn oskarżony o morderstwo rodziców w budynku dla seniorów na północy Chicago

-

33-letni syn został oskarżony o morderstwo rodziców, których ciała 10 kwietnia odkryto w kompleksie mieszkaniowym dla seniorów w Uptown na północy Chicago. Nie wiadomo, jakim kierował się motywem. Mieszkaniec Berwyn miał w przeszłości znęcać się nad ojcem.

Ocie Banks Jr. został aresztowany 12 kwietnia, po tym jak policja zidentyfikowała go jako sprawcę, który zastrzelił swoich rodziców: 61-letnią Sheilę Banks i 79-letniego Ocie Banks Sr. Do morderstwa doszło w mieszkaniu zajmowanym przez matkę w Wilson Yard, budynku dla seniorów w rejonie 1032 West Montrose Ave. na północy Chicago.

REKLAMA

Sheila Banks doznała rany postrzałowej prawej skroni, a Ocie Banks Sr. został postrzelony w czoło i plecy – poinformował asystent prokuratora stanowego James Murphy. Ich ciała zostały odkryte przez w Niedzielę Palmową 10 kwietnia podczas policyjnej wizyty. Syn małżeństwa towarzyszył wtedy policji. Po dwóch dniach śledczy ustalili, że to on zastrzelił rodziców.

W piątek 8 kwietnia ojciec i syn, Ocie Banks Sr. i Ocie Banks Jr., mieli udać się do mieszkania matki w Wilson Yard, aby pograć z nią i jej znajomymi w karty. Ich wizyta w budynku została nagrana przez kamerę monitoringu. Sheila Banks była już w tym czasie w swoim mieszkaniu z dwiema innymi osobami.

Około godz. 3 nad ranem kamera zarejestrowała, jak Sheila Banks odprowadza swoich dwóch przyjaciół do windy, a następnie wraca do mieszkania.

33-letni Banks Jr. był jedyną osobą, którą następnego dnia widziano wychodzącą lub wchodzącą do jej mieszkania. Lokal opuścił ok. 6 rano i wrócił do swojego domu w Berwyn.

Nikt inny nie wchodził do mieszkania, dopóki policja nie przybyła w niedzielę wieczorem (10 kwietnia), aby na prośbę rodziny sprawdzić, czy coś się stało z Sheilą Banks, która nie dawała znaku życia – poinformowała prokuratura.

Nie było śladów włamania do mieszkania, ani kradzieży. Na miejscu morderstwa małżeństwa nie znaleziono broni czy łusek.

Banks Jr. został zatrzymany we wtorek 12 kwietnia po przesłuchaniu go przez detektywów z 3. okręgu chicagowskiej policji. Postawiono mu zarzuty podwójnego morderstwa pierwszego stopnia. Sędzia Maryam Ahmad nie zgodziła się na kaucję. Banks Jr. ponownie przed sądem stanie 3 maja. Jego obrońca z urzędu poinformował, że wcześniej zdiagnozowano u niego chorobę psychiczną, ale „obecnie Banks Jr. nie przyjmuje żadnych leków”.

Sheila Banks and (R) Ocie Banks Sr. fot. Facebook

Nie wiadomo, jakim kierował się motywem, ale z informacji prokuratury wynika, że w przeszłości znęcał się nad swoim ojcem.

Sheila Banks miała wyrzucić z tego powodu syna z mieszkania, co skłoniło ojca do zamieszkania z synem w Berwyn. Z akt sprawy wynika, że w 2014 r. Banks Jr. otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do matki, który wygasł w 2016 r.

Banks Jr. był już wcześniej karany za przestępstwa związane z nielegalnym użyciem broni i postawiono mu zarzuty federalne po dokonanym 15 stycznia 2021 r. napadzie na sklepy z telefonami komórkowymi w Berwyn i Cicero. Nie przyznał się do winy i został zwolniony za poręczeniem majątkowym.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2107800100 views

REKLAMA

REKLAMA

2107800332 views

REKLAMA

2109596723 views

REKLAMA

2107800473 views

REKLAMA

2107800572 views

REKLAMA

2107800680 views