REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Syberia w Chicago w listopadzie

Syberia w Chicago w listopadzie

-

Fala arktycznego mrozu, która wyjątkowo wcześnie nadciągnęła z Syberii, objęła swoim zasięgiem dużą część kraju, w tym Illinois.

Od Środkowego Zachodu po Wschodnie Wybrzeże w wielu regionach kraju mieszkańcy muszą się zmierzyć z niskimi temperaturami, które bardziej przypominają styczeń niż listopad.

REKLAMA

W Chicago we wtorek może paść rekord zimna dla 12 listopada. Do tej pory najzimniej w tym dniu było w 1995 roku, kiedy temperatura spadła do 28 st. F. Krajowe Centrum Meteorologiczne ostrzega, że we wtorek temperatura w ciągu dnia ma wynieść 23 st. F., przy czym odczuwalna będzie jeszcze niższa, a w nocy spadnie do 12 st. F.

Władze miejskie, powiatowe i stanowe apelują do mieszkańców, by w czasie mrozów zatroszczyli się nie tylko o siebie, ale też o swoich bliskich i sąsiadów. Agencja reagowania w sytuacjach kryzysowych powiatu Cook przypomina o tzw. warming centers, czyli ogrzewanych pomieszczeniach dostępnych dla osób potrzebujących schronienia. Adresy placówek można znaleźć na stronie: cookcountyemergencymanagement.org/cook-county-warming-centers. Można także w tym celu zadzwonić pod numer (312) 603 -8180.

Władze miejskie w Chicago przypominają właścicielom budynków apartamentowych o przepisach dotyczących ogrzewania. Temperatura w mieszkaniach, w okresie od 15 września do 1 czerwca, powinna wynosić minimum 68 stopni F. w ciągu dnia (w godz. od 8.30 rano – do 10.30 w nocy) oraz co najmniej 66 stopni F. w nocy ( w godz. od 10.30 w nocy do 8.30 rano).

Kara za niespełnienie tego obowiązku to grzywna w wysokości 500 dolarów za każdy dzień bez właściwego ogrzewania. Mieszkańcy mogą składać skargi w tym zakresie pod miejski numer 311. Każdej zimy miejski departament mieszkalnictwa przeprowadza kilka tysięcy kontroli .

W sezonie zimowym strażacy apelują również do mieszkańców, aby nigdy nie używali piekarnika w celu dogrzewania mieszkania lub innych urządzeń na gaz, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla i pożaru.

Po poniedziałkowych opadach nawierzchnia dróg pokryta jest rozjeżdżonym, zmrożonym śniegiem. Miejscami jest ślisko. Z takimi warunkami na drogach kierowcy będą musieli zmierzyć się w nadchodzących dniach.

Zachęca się również kierowców do posiadania zestawu ratunkowego na wypadek awarii lub utknięcia w drodze w czasie mrozów i śniegu. Oprócz łopaty, szczotek, skrobaczek do szyb, użyteczne w takich sytuacjach mogą być kable rozruchowe. Warto także mieć w samochodzie zestaw pierwszej pomocy, koce czy ciepłe ubrania.

(tos)

fot. KAMIL KRZACZYNSKI/EPA-EFE/Shutterstock

4 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks