REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Święta w Chicago zaczynają się w ten weekend

Święta w Chicago zaczynają się w ten weekend

-

Choć Święto Dziękczynienia dopiero przed nami, świąteczny duch zawita do Chicago jeszcze w poprzedzający je weekend. W piątek rozbłysną światełka na oficjalnej chicagowskiej choince, a w sobotę rozświetli się Michigan Avenue. Na Daley Plaza otwarty już jest świąteczny jarmark, a lodowisko w Millennium Park zaprasza amatorów jazdy na łyżwach.

106. ceremonia włączenia światełek na oficjalnej miejskiej choince odbędzie się 22 listopada o 6 pm w Parku Milenijnym na skrzyżowaniu ulic Michigan i Randolph. Weźmie w niej udział rodzina, która wygrała doroczny konkurs na najpiękniejsze drzewo, jakie w tym roku będzie królować nad Chicago. Tradycyjnie już imprezie towarzyszyć będą liczne zabawy i występy artystyczne. W tym roku wystąpią m.in. zdobywca nagrody Grammy Jonathan Butler oraz zespół mariachi Cielito Lindo.

REKLAMA

Również w piątek rozpoczyna się popularny BMO Harris Bank Magnificent Mile Lights Festival, który potrwa do soboty, kiedy ulicą Michigan przemaszeruje kolorowa parada z Myszkami Miki i Minnie w roli głównej.

Bożonarodzeniowy jarmark Christkindlmarket na Daley Plaza, gdzie można popróbować niemieckich specjałów i nie tylko, jest otwarty codziennie do wtorku, 24 grudnia do godz. 8 pm w tygodniu i 9 pm w piątki i soboty.

Od listopada działa już lodowisko w Millennium Park, a w dniach 22-24 listopada w ogrzewanym namiocie na terenie parku odbędzie się kiermasz sztuki, gdzie sprzedawane będą oryginalne prace studentów School of the Art Institute of Chicago oraz Columbia College Chicago. Więcej informacji na temat imprez odbywających się w Parku Milenijnym można znaleźć na stronie millenniumpark.org.
(jm)

Na zdjęciu: Lodowisko w Parku Milenijnym i oficjalna choinka miejska w 2018 roku fot.Peter Serocki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA