REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Świerk z Northlake wybrany na oficjalną miejską choinkę

Świerk z Northlake wybrany na oficjalną miejską choinkę

-

63-stopowy świerk ofiarowany przez rodzinę zamieszkałą w Northlake fot.Millennium Park Facebook
63-stopowy świerk ofiarowany przez rodzinę zamieszkałą w Northlake fot.Millennium Park Facebook

Na dwa tygodnie przed oficjalnym zapaleniem światełek na bożonarodzeniowym drzewku, władze Chicago wybrały choinkę, która w tym roku stanie w Millenium Park.

REKLAMA

Po rozpatrzeniu 130 nominacji miejski  Departament ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych wybrał 63-stopowy świerk ofiarowany przez rodzinę zamieszkałą w Northlake. Drzewo, które rosło przed domem rodziny Voelkerów, zostało już ścięte, a we wtorek zostanie przewiezione do Millenium Park.

81-letnia Lorraine Voelker potwierdziła, że drzewko zostało zasadzone 67 lat temu już po tym, gdy powstał dom w latach 50. ubiegłego wieku. Voelker przyznała, że córka Lynda nie poinformowaa jej o zgłoszeniu świerku do konkursu rozpisanego przez władze Chicago. Dopiero telefon z gratulacjami od burmistrza Rahma Emanuela uświadomił jej, że nominacja została przyjęta.

– Trochę szkoda, żę choinka zniknie sprzed naszego domu. Trzeba jednak spojrzeć na to inaczej. Nasze drzewko stanie w Millenium Park jako pięknie oświetlona choinka, którą będą podziwiać tysiące ludzi, a nie jako samotne drzewo przed domem – mówi Voelker.

Oficjalne zapalenie światełek na choince zapowiedziano na 24 listopada na godz. 18  w Millenium Park u zbiegu ulic Michigan Avenue i Washington Street. Podczas uroczystości wystąpi światowej sławy sopranistka Renee Fleming.

Choinka z Northlake będzie pierwszym drzewkiem, które stanie w Millenium Park, a nie jak przez ostatnie niemal 50 lat na Daley Plaza. Przedstawiciele miasta zapewniają, że tegoroczna ceremonia zapalenia światełek będzie połączona z wieloma atrakcjami, w tym także z wizytą świętego Mikołaja. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks