REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago SUV szarżował wewnątrz Woodfield Mall

SUV szarżował wewnątrz Woodfield Mall

-

Woodfield Mall otworzył w sobotę swe podwoje po tym, jak w piątek po południu SUV wjechał do centrum handlowego i szarżował w jego wnętrzu powodując duże szkody i narażając na niebezpieczeństwo życie klientów i pracowników.

Do zdarzenia doszło w jednym z największych centrów handlowych w okolicy Chicago, w Schaumburgu na zachodnich przedmieściach. Każdego dnia centrum handlowe odwiedza wiele tysiecy ludzi, zwłaszcza kiedy nadchodzi weekend.

REKLAMA

Według lokalnej policji czarny SUV wjechał do środka przez sklep sieci Seras rozbijając szklane drzwi i kontynuował szaloną jazdę wewnątrz centrum niszcząc wystawy sklepowe, stoiska drobnych sprzedawców i stoliki restauracyjne. W końcu samochód rozbił się o słup konstrukcyjny, mijając w niewielkiej odległości grupę dzieci.

Trzy osoby odniosły niegroźne obrażenia, ale nikt nie został ranny lub potrącony przez szarżujący samochód.

Policja aresztowała 22-latka, który siedział za kierownicą samochodu. Mężczyzna został odwieziony do centrum zdrowia psychicznego AMITA Health Behavioral Medicine Institute na obserwację i leczenie. Nie wiadomo, jak długo będzie tam przebywał. Zarzuty zostaną postawione mu dopiero po zwolnieniu ze szpitala psychiatrycznego.

22-latek pochodzi z Palatine. Jego ojciec potwierdził, że mężczyzna zmaga się z problemami psychicznymi i wymaga leczenia farmakologicznego. Policja odrzuciła możliwość zaplanowanego ataku terrorystycznego. Mężczyzna nie był uprzednio aresztowany ani nie miał konfliktów z prawem. Policja zdementowała także pojawiające się w mediach społecznościowych informacje, że w centrum handlowym padły strzały. Nie znaleziono łusek ani żadnych śladów, które wskazywałyby na użycie broni palnej.

Policja nie ujawniła personaliów podejrzanego, ale wiadomo, że działał on sam i nie stawiał oporu podczas aresztowania.

Po zdarzeniu burmistrz Schaumburga, Tom Dailly, zażądał by przez wejściami do centrum handlowego ustawiono betonowe barierki lub słupy uniemożliwiające pojazdom mechanicznym wjechanie do środka.

(ar)

Na zdjęciu: Woodfield Mall fot.Google Map

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA