REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Susan Sadlowski-Garza pokonała długoletniego radnego

Susan Sadlowski-Garza pokonała długoletniego radnego

-

Susan Sadlowski-Garza fot.ssgarza.com
Susan Sadlowski-Garza fot.ssgarza.com

W trzy tygodnie po wyborach municypalnych w Chicago debiutantka polityczna Susan Sadlowski-Garza pokonała przewagą zaledwie 20 głosów długoletniego radnego Johna Pope’a w 10. okręgu miejskim na południu miasta. Był to jeden z najbardziej zaciętych wyścigów wyborczych.

REKLAMA

Sadlowski-Garza, pedagog i działaczka związku zawodowego nauczycieli, wygrała po podliczeniu głosów warunkowych oraz oddanych metodą korespondencyjną.

Po ostatecznym podliczeniu wyników 21 kwietnia przez władze wyborcze Sadlowski- Garza otrzymała 5 825 głosów (50,09 proc.), zaś Pope 5 805 (49,91 proc.). Oficjalne ogłoszenie wyników wyborów planowane jest na 23 kwietnia. Władze elekcyjne nie przewidują już żadnych niespodzianek podczas ogłaszania rezultatów II tury wyborów, które odbyły się 7 kwietnia.

Sadlowski-Garza jest działaczką Chicago Teachers Union (CTU) i córką znanego działacza związku stalowników Edwarda Sadlowskiego. W wyborach do rady miasta była popierana przez senatora z Vermont Berniego Sandersa, a także kandydata na burmistrza Jesusa „Chuya” Garcię.

Można oczekiwać, że w radzie miasta Sadlowski-Garza przyłączy sie do postępowego ugrupowania radnych, które zwykle kwestionuje decyzje i postulaty burmistrza Rahma Emanuela. Radny Pope jako sojusznik polityczny burmistrza zwykle głosował zgodnie z jego preferencjami. Pope został wybrany na urząd radnego po raz pierwszy w 1999 r., a podczas poprzednich trzech elekcji nie miał w ogóle opozycji.

Przypomnijmy, że 10. okręg znajduje się na południowo-wschodnim krańcu miasta i obejmuje m.in. dzielnice: South Chicago, East Side, South Deering, Calumet Heights oraz Hegewisch.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks