REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Surowsze kary za SMS-y za kierownicą

Surowsze kary za SMS-y za kierownicą

-

Gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę zaostrzającą kary dla kierowców piszących SMS-y podczas jazdy samochodem. Od lipca przyszłego roku pisanie wiadomości tekstowych w czasie jazdy będzie traktowane jako złamanie zasad ruchu drogowego i odnotowywane w indywidualnej historii kierowcy (ang. driving record).

Od 1 lipca 2019 roku w Illinois obowiązywała będzie ustawa, na podstawie której policja będzie karać kierowców za pisanie wiadomości tekstowych podczas jazdy. Pisanie SMS-ów za kierownicą będzie traktowane jako złamanie zasad ruchu drogowego i odnotowywane w indywidualnej historii kierowcy (ang. driving record). Kierowcy, którzy w ciągu 12 miesięcy trzykrotnie złamią zasady ruchu drogowego, będą karani zawieszeniem prawa jazdy.
Zdaniem sekretarza stanu Jesse White’a, zaostrzenie przepisów jest konieczne ponieważ prowadzenie pojazdów przy jednoczesnym skupieniu się na ekranie smartfona jest poważnym problemem w naszym stanie. Z danych National Highway Traffic Safety Administration wynika, że 25 proc. kolizji i wypadków w USA jest efektem rozproszonej uwagi kierowców. Gubernator Illinois Bruce Rauner podpisując ustawę zaostrzającą przepisy powiedział, że „uczyni ona nasze drogi bezpieczniejszymi”.
(gd)

REKLAMA

fot.Roman Pohorecki/Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks