REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSurowe kary za próbę kradzieży domu w aglomeracji Chicago

Surowe kary za próbę kradzieży domu w aglomeracji Chicago

-

Wysokie grzywny grożą w Chicago i okolicach oszustom za próbę zawłaszczenia cudzej nieruchomości przy pomocy sfałszowanego aktu własności. Rada powiatu Cook zawierdziła już odpowiednią ustawę, która weszła w życie w trybie natychmiastowym.

fot.Sarah Joy/auntjojo/Flickr
fot.Sarah Joy/auntjojo/Flickr

Legislacja przewiduje kary od 5 tys. dol. za pierwsze przewinienie, 10 tys. dol. za drugie i 25 tys. dol. za trzecie. Choć prawo stanowe traktuje oszustwa nieruchomościowe za poważne przestępstwo (felony), rada powiatu Cook  wprowadziła w życie dodatkowe surowe kary, by  zniechęcić recydywistów.

REKLAMA

Zatwierdzenie w urzędzie ksiąg wieczystych sfałszowanego aktu własności domu, czy innej nieruchomości kosztuje tylko 40 dolarów. Posługując się tak uwierzytelnionym dokumentem oszuści mogą odebrać prawowitemu właścicielowi dom. Na ten proceder,  o którym już wcześniej pisaliśmy w „Dzienniku Związkowym” narażeni są szczególnie seniorzy.

Przeważnie działalność oszustów dotyczy opuszczonych domów, ale niedawno posiadacz sfałszowego aktu własności został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wtargnął do budynku, w którym mieszkała starsza kobieta. Z przerażeniem zobaczyła ona, że osobnik wymienia zamki i wezwała policję, która wyprowadziła mężczyznę. Inspektorzy z urzędu ksiąg wieczystych przy współpracy FBI oraz policji zgromadzili dowody przeciwko oszustowi, który kilka dni po incydencie został aresztowany.

Zdaniem Karen Yarbrough, szefowej urzędu ksiąg wieczystych w powiecie Cook, zawłaszczenie nieruchomości przy pomocy oszustwa i fałszerstwa jest łatwiejsze niż np. kradzież samochodu.

Choć podrobienie aktu własności i zawłaszczenie nieruchomości jest niezwykle łatwe, to w równie prosty sposób można  zabezpieczyć się przed oszustwem − uważa Yarbrough.  W tym celu należy odwiedzić portal urzędu ksiąg wieczystych  i zarejestrować się na bezpłatną usługę, oferowaną przez ten urząd: Free Property Fraud Alert http://www.cookcountypropertyfraudalert.com/.

Codziennie serwis ten weryfikuje status posiadłości. Jeśli okaże się, że  akt własności został zarejestrowany, natychmiast powiadamiany jest o tym właściciel, który może podjąć odpowiednie kroki uniemożliwiające oszustowi przejęcie nieruchomości.

Podobne programy chroniące właścicieli domów są dostępne w urzędach ksiąg wieczystych innych powiatów w Illinois. Jak twierdzi FBI, oszustwa dotyczące nieruchomości i pożyczek hipotecznych to najszybciej rozwijający się sektor  przestępstw majątkowych.

(ao)

 

REKLAMA

2097849513 views

REKLAMA

REKLAMA

2097849746 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646138 views

REKLAMA

2097849889 views

REKLAMA

2097849990 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850100 views