REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSuper Bowl nie dla Chicago Bears

Super Bowl nie dla Chicago Bears

-

Chicago Bears – Green Bay Packers 14:21. Chicago Bears nie zagrają w meczu o najważniejsze trofeum ligi futbolu amerykańskiego – Super Bowl w Dallas w wielkim finale spotkają się ich rywale z dywizji NFC North – Green Bay Packers, ktόrych rywalem będą Pittsburgh Steelers.

Arybiskup Milwaukee Jerome Listecki wygrał zakład z arcybiskupem Chicago kard. Francisem Georgem, burmistrz Green Bay Jim Schmitt z burmistrzem Chicago Richardem Daley, a gubernator Wisconsin Scott Walker z gubernatorem Illinois Patem Quinnem, ktόry dodatkowo na dzień przed Super Bowl będzie musiał przed swym biurem wywiesić flagę Packers.

REKLAMA

Mecz Bears z Packers wzbudzał wiele emocji, bowiem rywalizacja tych zespołόw sięga początkόw istnienia ligi NFL. Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w play-offs w 1941 roku, tydzień po ataku na Pearl Harbor. Wόwczas zwyciężyli Bears – teraz przyszedł czas na rewanż.

Rozgrywający Aaron Rodgers poprowadził zespόł z Wisconsin do zwycięstwa, quaterback Jay Cutler, ktόry miał zapewnić triumf drużynie z Chicago opuścił plac gry na początku drugiej połowy w wyniku kontuzji. Sytuacja ta wywołała sporo kontrowersji; część komentatorόw i obserwatorόw była zdania, że Cutler  poruszał się za linią boczną zbyt swobodnie jak na poważny uraz kolana.

„P…yć ich, to jest k…a głupie”- odpowiadał na gorąco na zarzuty wobec rozgrywającego Bears środkowy lini ofensywnej Olin Kreutz.

„Doznał urazu, nie mόgł wrόcić na boisko, nie wiem w ktόrym momencie to się stało, ale nie był w stanie grać – czy możemy przejść do następnych pytań?”- mόwił na konferencji prasowej zniecierpliwiony trener Bears Lovie Smith.Ale trenerzy Bears sami sprowokowali kontrowersje.

Jay Cutler został zastąpiony przez Todda Collinsa, o ktόrym już wcześniej było wiadomo, że jest słabym rozgrywającym i że nie jest w stanie poprowadzić drużyny do zwycięstwa w meczu przeciwko Green Bay. Na ławce wciąż pozostawał Caleb Hanie.

Powrόt do gry Jaya Cutlera określono jako „wątpliwy” a nie „wykluczony”, co nasiliło spekulacje wokόł przyczyn opuszczenia przez niego boiska. A tymczasem, gdy Todd Collins po kilku minutach udowodnił trenerom Bears to, co wszyscy poza nimi wiedzieli, tzn. że nie jest w stanie wygrać meczu, ci dokonali kolejnej zmiany na pozycji rozgrywającego – do gry wszedł Hanie. Młody rozgrywający przywrόcił nadzieję kibicom, najpierw świetnie podał do Johniego Knoxa na 35 jardόw, po chwili przyłożenie zaliczył Chester Taylor po akcji biegowej. Pόźniej doskonale znalazł Earla Bennetta, ktόry zdobył dla Chicago drugie przyłożenie w tym pojedynku.

W obu przypadkach Bears jedynie zbliżali się do Packers, ale to właśnie dzięki grze Caleba Hanie nadzieja nie gasła do końca. Młody rozgrywający nie ustrzegł się błędόw dwukrotnie podając piłkę do rąk przeciwnikόw, ale… trudno się temu dziwić. Jako trzeci rozgrywający nie mόgł na pełnych prawach trenować z zespołem, nie uczestniczył też w przedmeczowej rozgrzewce.

„Czuję się z tym wszystkim źle. Przede wszystkim jest mi żal Jay’a (Cutlera – przyp.red.), to przecież on prowadził ten zespόł cały sezon i zawsze walczył do końca. Nie jestem zadowolony. Ludzie składają mi gratulacje. Jeśli dwukrotnie rzucasz piłkę do rąk przeciwnikόw, a wszyscy składają ci gratulacje, to świadczy, iż mieli bardzo niskie oczekiwania związane z twoim występem”- mόwił po meczu Hanie.

Porażka Bears oznacza, że Super Bowl na żywo nie obejrzy prezydent Barack Obama, ktόry zapowiedział, że uda się do Dallas tylko wόwczas jeśli zagra w nim drużyna z jego rodzinnego miasta.

W meczu finału konferencji AFC Pittsburgh Steelers pokonali New York Jets 24 : 19.

[cincopa AAAAGdqrRw6c]

Daniel Bociąga, Chicago

REKLAMA

2107802135 views

REKLAMA

REKLAMA

2107802367 views

REKLAMA

2109598758 views

REKLAMA

2107802508 views

REKLAMA

2107802607 views

REKLAMA

2107802715 views