REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoStudent aresztowany za groźby wobec UoC oddany pod nadzór matki

Student aresztowany za groźby wobec UoC oddany pod nadzór matki

-

Policja na zamkniętym w poniedziałek kampusie University of Chicago w Hyde Park fot.Tannen Maury/EPA
Policja na zamkniętym w poniedziałek kampusie University of Chicago w Hyde Park fot.Tannen Maury/EPA

Chicagowski student, którego internetowe groźby spowodowały zamknięcie kampusu University of Chicago w Hyde Park, został zwolniony z federalnego więzienia i oddany pod nadzór matki. 

REKLAMA

21-letni Jabari Dean, student innej chicagowskiej uczelni, University of Illinois at Chicago (UIC), decyzją sądu będzie przebywał w areszcie domowym z prawem uczęszczania do szkoły.

Sędzia Susan Cox zezwoliła Deanowi zamieszkałemu w południowej dzielnicy Chicago na uczestniczenie w obrządkach religijnych, korzystanie z opieki medycznej i udział w procedurach sądowych związanych z wysuniętym aktem oskarżenia. Student otrzymał kategoryczny zakaz korzystania z internetu, ubiegania się o paszport i opuszczania sądowego okręgu północnego Illinois. Ponadto sędzia nakazała oskarżonemu poddanie się badaniom psychiatrycznym.

Matka Deana, Kikuya Dorsey pytała przed sądem, jak długo nałożone zakazy będą obowiązywać jej syna, co sędzia skwitowała słowami, że do zakończenia sądowej procedury.

Z kolei rzeczniczka UIC odmówiła komentarzy na temat studenckiej przyszłości Deana. Zapewniła, że w razie wniesienia skargi przeciwko studentowi o złamanie prawa, grozi mu kara od nagany do wyrzucenia ze szkoły.

Według krewnego studenta w przeszłości  wykazywał on objawy choroby psychicznej.

Dean został aresztowany w poniedziałek, gdy władze wykryły, że jest sprawcą internetowych gróźb zabicia 16 studentów i pracowników University of Chicago. Strzelanina miała być zemstą za śmierć Laquana McDonalda, który zginął od 16 kul wystrzelonych z policyjnej broni. (ak)

REKLAMA

2119258177 views

REKLAMA

2119258270 views

REKLAMA

REKLAMA

2121054623 views

REKLAMA

2119258336 views

REKLAMA

2119258392 views

REKLAMA

2119258433 views