REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Strzelaniny z udziałem policji do wglądu w sieci

Strzelaniny z udziałem policji do wglądu w sieci

-

Nagranie z policyjnej kamery, ze strzelaniny w której zginął Laquan McDonald fot.Chicago Police/EPA
Nagranie z policyjnej kamery, ze strzelaniny w której zginął Laquan McDonald fot.Chicago Police/EPA

Niezależna agencja ds. dyscypliny policji chicagowskiej upubliczniła nagrania − dźwiękowe i wideo − ze strzelanin z udziałem funkcjonariuszy.  To pokłosie protestów, wzbudzonych utrzymywaniem w tajemnicy przez 13 miesięcy wideo z zabicia przez policjanta czarnoskórego nastolatka.

REKLAMA

Niezależna agencja znana jako IPRA (Independent Police Review Authority) ujawniła 300 nagrań wideo, a także zapisy dźwiękowe i raporty policyjne ze 101 incydentów, które były przedmiotem dochodzenia. Materiały są do wglądu publicznego na witrynie IPRA pod adresem: portal.iprachicago.org

Szefowa agencji Sharon Fairley powiedziała na konferencji prasowej, że działania policji chicagowskiej są transparentne i nie ma ona nic do ukrycia.

Burmistrz Rahm Emanuel w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że publikacja dokumentów jest częścią większej akcji, której celem jest odzyskanie zaufania społeczeństwa przez policję chicagowską.

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku po nakazie sądowym zostało upublicznione wideo pokazujące, jak biały policjant zabija 16 strzałami afroamerykańskiego nastolatka, Laquana McDonalda.

Ogólne oburzenie i protesty wzbudził wówczas fakt, że nagranie było utrzymywane przez władze w tajemnicy przez 13 miesięcy. W rezultacie afery doszło do dymisji w dowództwie policji chicagowskiej i protestów na ulicach miasta.

Obecnie obowiązują przepisy, na mocy których nagrania ze strzelanin z udziałem policji muszą być upublicznione w ciągu 60 dni od zdarzenia.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA