REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Strzelaniny na autostradzie "aktami terroru"

Strzelaniny na autostradzie “aktami terroru”

-

fot.stevepb/pixabay.com
fot.stevepb/pixabay.com

Po strzelaninach, do których doszło 29 września na autostradzie I-290, członek rady powiatu Cook Richard Boykin nazwał je aktami terroru i zaapelował do władz federalnych o pomoc w rozwiązaniu problemu ulicznej przemocy.

REKLAMA

Do dwóch strzelanin doszło 29 września na autostradzie Eisenhowera. Około godz. 6 rano na autostradzie, w pobliżu Laramie Avenue, nieznani sprawcy ostrzelali samochód, którym jechali mężczyzna i kobieta. Policja odnalazła ofiary w okolicy ulic Flournoy i Lockwood Avenue. Mężczyzna nie żył, kobieta jest w stanie krytycznym. Do kolejnej strzelaniny doszło sześć godzin później w okolicy zjazdu na ulicę Central. Od kul zginęła jedna osoba.

– Jestem zmęczony przemocą. Mieszkańcy Chicago dzwonią do mnie pytając, dlaczego władze zostawiły ich na pastwę ulicznych gangów – powiedział członek rady powiatu Cook Richard Boykin, nazywając dzisiejsze strzelaniny aktami terroru. Boykin zwrócił się do władz federalnych i Kongresu o pomoc w rozwiązaniu problemu ulicznej przemocy w Chicago. – Każdy, kto podróżuje autostradą I-290, ryzykuje zdrowiem i życiem. Apeluję do Kongresu i prezydenta Stanów Zjednoczonych, aby potraktowali dzisiejsze strzelaniny jako akty terroru i wprowadzili adekwatne środki zaradcze, dzięki którym będziemy mogli wygrać tę wojnę – mówił członek rady powiatu Cook.

Sprawcy obydwu strzelanin pozostają na wolności.

(gd)

1 KOMENTARZ

  1. Moimoim zdaniem jedyniym wyjsciem jest ogloszenie w Chicago stanu wyjatkowego, zmobilizowanie poteznych sił policyjnych, gwardii narodowej, moze nawet I wojska. – otoczyc szczelnym kordonem najbardziej zagrozone czesci miasta I przeczesywac kazdy dom, kazda dziure. Aw kazdym domu kazda szafke I kazdy schowek celem konfiskaty wszelkiej broni. I oczywiscie przy okazji aresztowania wszystkich członkow gangow. Bo policja dobrze zna wszystkich ich członkòw. Inne, jakieś pośrednie rozwiazania nic nie dadza. A nam wtedy pozostaje sie tylko modlic o to by w jakims momencie nie znaleźć sie w złym czasie I w złym miejscu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA