REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stryczek na kampusie

Stryczek na kampusie

-

fot.DePaul University Facebook
fot.DePaul University Facebook

Władze DePaul University otrzymały szereg doniesień o znalezieniu wykonanego ze sznura stryczka na kampusie w Lincoln Park. Trwa dochodzenie ws. nawoływania do nienawiści rasowej.

REKLAMA

– Mamy potwierdzone informacje, że na kampusie uniwersyteckim w Lincoln Park znaleziono stryczek, groźny symbol zastraszania na tle rasowym – czytamy w komunikacie władz uczelni.

Studenci twierdzą, że stryczek wisiał nad wejściem do jednego z akademików. W mediach społecznościowych pojawiło się już zdjęcie sznura, które obejrzały tysiące internautów.

Władze DePaul University zapowiadają, że wszczęte dochodzenie ustali sprawcę, który zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. Apelują do studentów o zgłaszanie do uniwersyteckiego działu bezpieczeństwa publicznego wszelkich informacji, które pomogą w znalezieniu winnego lub winnych “tego pożałowania godnego czynu”.

Incydent miał miejsce zaledwie w kilka dni po aresztowaniu przez uczelnianą policję mężczyzny, który na ścianach budynków malował sprayem antymeksykańskie hasła. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks