REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Strażak domaga się odszkodowania za syreny

Strażak domaga się odszkodowania za syreny

-

fot.succo/pixabay.com
fot.succo/pixabay.com

Podczas 38 lat służby w straży pożarnej George Beary regularnie słyszał ryk syren wozu strażackiego. Mężczyzna chce od producenta syren wysokiego odszkodowania za uszkodzenie słuchu.

REKLAMA

Beary utrzymuje, że od 2005 r. od czasu przejścia na emeryturę cierpi na szumy uszne. 72-letni emeryt przyznaje, że szumy bardzo przeszkadzają mu w życiu.

Beary, przewodniczący komitetu zrzeszającego emerytowanych strażaków chicagowskich znalazł się w gronie 4,4 tys. czynnych i emerytowanych strażaków uczestniczących w pozwie przeciwko Federal Signal, firmie z siedzibą w podchicagowskim Oak Brook, produkującej syreny alarmowe. Autorzy pozwu twierdzą, że firma nie uczyniła nic, by syreny były bezpieczne dla słuchu siedzących w wozie strażaków.

Beary ocenia, że od 1999 r. pozwy przeciwko Federal SIgnal wniosło ok. 700 chicagowskich strażaków. Niektórzy doczekali się wyroku sądowego, inni zawarli ugody, jednak większość, bo ok. 500 strażaków czeka na sądowe decyzje.

Według pozywających firma powinna dostarczać straży pożarnej takie syreny, które emitują dźwięk tylko na zewnątrz wozu, a nie do wnętrza, narażając strażaków na hałas rzędu 120 decybeli.

Federal Sigtnal utrzymuje, że inna konstrukcja syren spowodowałaby utratę ich podstawowej roli – ostrzegania zmotoryzowanych i pieszych o nadjeżdżającym wozie strażackim. Przypomina, że od dawna zaleca strażakom podczas jazdy do akcji gaśniczej noszenie zatyczek chroniących uszy. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

Romantyczny twardziel

REKLAMA

REKLAMA