REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoStrajk pielęgniarek  ze szpitala University of Illinois w Chicago

Strajk pielęgniarek  ze szpitala University of Illinois w Chicago

-

Około 800 pielęgniarek ze szpitala University of Illinois w Chicago od soboty rano prowadzi akcję strajkową. Pielęgniarki odeszły od pracy po tym, jak zostały zerwane negocjacje z dyrekcją szpitala w sprawie nowej zbiorowej umowy dotyczącej zatrudnienia. To pierwszy od ponad czterech dekad strajk związków zawodowych skupiających pracowników UIC Medical Center. Zaplanowany został na siedem dni.

Oprócz postulatów płacowych, obie strony dzieli liczba pacjentów przypadających na jedną pielęgniarkę. Reprezentujące je związki zawodowe Illinois Nurses Association Union domagają się również zapewnienia pielęgniarkom lepszego dostępu do środków osobistej ochrony (PPE).

REKLAMA

„Jesteśmy wojownikami w tej walce” – powiedziała Doris Carrol, przewodnicząca związku zawodowego Illinois Nurses Association. „W czasie pandemii nasz szpital nazywał nas bohaterami, a teraz traktują nas jak zero” – dodała.

Związek domaga się ustalenia limitu liczby pacjentów przypadających na jedną pielęgniarkę, władze szpitala University of Illinois w Chicago takiego zapisu nie popierają. Zdaniem Carrol na oddziale intensywnej terapii (ICU) pielęgniarka nie powinna mieć więcej niż dwóch pacjentów.

Około 1300 pielęgniarek pierwotnie planowało odejść od pracy, ale szpital University of Illinois w Chicago, powołując się na względy bezpieczeństwa i interes pacjentów, złożył pozew, a sędzia w ub. piątek wydał orzeczenie ograniczające liczbę strajkujących. W sobotę  o godz. 7 am do strajku przystąpiło ok. 800 pielęgniarek, które prowadzą pikietę przed budynkiem szpitala przy 1740 W. Taylor St na zachodzie Chicago.

W poniedziałek do pielęgniarek dołączyli związkowcy z SEIU Local 73, reprezentujący techników medycznych, pracowników biurowych  i  utrzymujących czystość zatrudnionych przez system University of Illinois at Chicago i UI Health, obejmujący nie tylko chicagowski szpital, ale także regionalne kliniki w Peorii, Rockford i Urbanie. Oni także wysuwają postulaty płacowe oraz domagają się lepszej ochrony przed COVID-19.

Dyrekcja szpitala University of Illinois poinformowała, że jest „rozczarowana”, że nie udało się osiągnąć porozumienia w prowadzonych negocjacjach.

„Jesteśmy zaangażowani w rozwiązywanie kluczowych problemów i wierzymy, że wiele można rozwiązać poprzez dalszy dialog” – czytamy w oświadczeniu. „Jesteśmy gotowi prowadzić rozmowy tak długo, jak będzie to konieczne, aby doprowadzić rozstrzygnięcia wszystkich kwestii i osiągnięcia uczciwego i sprawiedliwego porozumienia” – podkreślono.

Szpital University of Illinois przy 1740 W. Taylor St na zachodzie Chicago dysponuje 462 łóżkami i obsługuje wielu pacjentów o niskich dochodach.

Na początku tego roku ponad 700 pielęgniarek z Amita Health Saint Joseph Medical Center w Joliet strajkowało przez ponad dwa tygodnie domagając się zwiększenia liczby szpitalnego personelu oraz lepszych zarobków i świadczeń. W 2019 r. około 2200 pielęgniarek z University of Chicago Medical Center podjęło jednodniowy strajk, po którym nastąpił czterodniowy lokaut.

(tos)

REKLAMA

2119252674 views

REKLAMA

2119252767 views

REKLAMA

REKLAMA

2121049120 views

REKLAMA

2119252833 views

REKLAMA

2119252889 views

REKLAMA

2119252930 views