REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Strajk nauczycieli uderzył rykoszetem w sportowców z CPS

Strajk nauczycieli uderzył rykoszetem w sportowców z CPS

-

Kilka dni po tym, jak biegacze z Chicago Public Schools wywalczyli zgodę sądu na udział w zawodach sportowych, Illinois High School Association (IHSA) wniosło apelację, która może skutkować usunięciem młodych sportowców z eliminacji na szczeblu krajowym.

Na początku tygodnia IHSA złożyło do sądu apelacyjnego stanu Illinois petycję, w której domagało się cofnięcia wydanej przez sąd zgody umożliwiającej uczniom CPS udział w zawodach, które odbyły się w ubiegły weekend. IHSA wydało zakaz udziału w zawodach uczniom CPS, ponieważ strajk nauczycieli spowodował, że ominął ich wcześniejszy wyścig, będący pierwszym, regionalnym etapem w ogólnokrajowych zawodach posezonowych.

REKLAMA

2147483647 clicks

Regulamin IHSA mówi, że sportowcy, których dystrykty szkolne strajkują, nie mogą wziąć udziału w zawodach, ponieważ omija ich pierwszy, regionalny etap eliminacji. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy strajk zaczął się po terminie rozpoczęcia posezonowych potyczek sportowych. Sędzia powiatu Cook, Neil Cohen, uznał ten wyjątek i zezwolił uczniom CPS na udział w poszczególnych sekcjach eliminacji sportowych. Zgoda sądu wydana została na kilka godzin przed rozpoczęciem sobotnich zawodów.

Sportowcy z Jones College Prep i kilku innych szkół średnich argumentowali, że powinni dostać szansę na udział w eliminacjach, ponieważ strajk nauczycieli był okolicznością, na którą nie mieli wpływu. Swoją prośbę uzasadnili tym, że ciężko pracowali, by mieć szansę na stypendia sportowe do college’u poprzez udział w zawodach sportowych.

W poniedziałek IHSA uznało miejsca zdobyte przez 13 indywidualnych biegaczy oraz jedną drużynę z CPS, którzy zakwalifikowali się na szczebel stanowy, ale już we wtorek do sądu wpłynęła apelacja od decyzji sędziego.

W oficjalnym oświadczeniu dyrektor wykonawczy IHSA Craig Anderson wyjaśnił, że decyzja sędziego Cohena stworzyła niebezpieczny precedens prawny umożliwiający łamanie zasad wprowadzonych przez szkoły zrzeszone w organizacji oraz wpływa na zasadność i uczciwość zawodów sportowych organizowanych przez IHSA.

Pomimo, że udział uczniów CPS w zawodach związanych ze sportami indywidualnymi, jak biegi, został zakwestionowany przez ISHA, organizacja uznała prawo 19 drużyn futbolowych do playoffów, które odbyły się w sobotę.

Sportowcy reprezentujący różne dziedziny maja nadzieję, że IHSA ponownie przyjrzy się sztywnym zasadom i wykaże się większym zrozumieniem w podobnych przypadkach.

(ar)

fot.TANNEN MAURY/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

2131796717 views

REKLAMA

REKLAMA

2131796732 views

REKLAMA

REKLAMA

2133593052 views

REKLAMA

2131796742 views

REKLAMA

2131796745 views

REKLAMA

2131796749 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek