REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Stowarzyszenie strzeleckie: zezwolić natychmiast na noszenie broni

Stowarzyszenie strzeleckie: zezwolić natychmiast na noszenie broni

-

Lokalne stowarzyszenie strzeleckie czyni starania na drodze sądowej, by mieszkańcy Illinois mogli już teraz, bez żadnej zwłoki, nosić przy sobie ukrytą broń palną.

fot. 123RF Stock Photo
fot. 123RF Stock Photo

REKLAMA

Stanowe stowarzyszenie strzeleckie, Illinois State Rifle Association,  wniosło do sądu federalnego w Springfield sprawę, w której domaga się, by sąd wydał nakaz umożliwiający mieszkańcom Illinois natychmiastowe noszenie  przy sobie broni palnej.

Stowarzyszenie ISRA wyraża w pozwie przekonanie, że opieszałość Legislatury i urzędów stanowych nie powinna być dla mieszkańców Illinos przeszkodą w uzbrojeniu się.

Jak już informowaliśmy, ustawa zezwalająca na noszenie przy sobie broni obowiązuje od 9 lipca, ale jej wejście w życie ma potrwać kilka miesięcy, ponieważ policja stanowa (Illinois State Police) musi się przygotować się do wydawania licencji na noszenie ukrytej broni palnej (Concealed Carry License), co ma potrwać do  6 miesięcy. Ponadto każda osoba ubiegająca się o CCL musi przejść 16-godzinne szkolenie w zakresie obsługi broni oraz sprawdzenie przeszłości kryminalnej.

Illinois State Rifle Association domaga się w swoim pozwie pominięcia spełnienia powyższych wymagań, których celem jest m.in. zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Illinois.

Przypomnijmy, że stan Illinois został zmuszony przez federalny sąd apelacyjny do legalizacji  noszenia ukrytej broni palnej w miejscach publicznych. Illinois jako ostatni stan w kraju wprowadza w życie przepisy dotyczące noszenia przy sobie broni.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks