REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Steven Podkulski aresztowany pod zarzutem morderstwa

Steven Podkulski aresztowany pod zarzutem morderstwa

-

Policja aresztowała podejrzanego o dokonanie w 2002 r. zabójstwa pracownicy przechowalni publicznej w Bedford Park. Kobieta zginęła od ran zadanych ostrym narzędziem.

Jennifer Boyd miała w sierpniu 2002 r. 27 lat. Była menedżerem w przechowalni Public Storage przy West 79 Street w Bedford Park.

REKLAMA

Policja twierdzi, że kobieta została zakłuta na śmierć w pustym magazynie. Wszczęto dochodzenie, które nie doprowadziło do ustalenia sprawcy. W 2004 r. śledztwo umorzono.

Czynności śledcze zostały wznowione w 2012 roku, a do laboratorium kryminalistycznego przesłano do analizy nowe dowody. Świadków przesłuchano powtórnie. Ustalono, że sprawcą jest przypuszczalnie 40-letni Steven Podkulski, który w środę został aresztowany.

W czwartek Podkulski, były mieszkanie Oak Lawn, stanął przed sądem w Bridgeview, gdzie podczas krótkiego przesłuchania sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 3 mln dolarów.

− Od pierwszego dnia mieliśmy nadzieję, że tak się stanie. Jednak im dłużej to trwało, tym szanse na znalezienie sprawcy malały − powiedziała Susan Boyd, matka ofiary, po wyjściu z budynku sądu. Krewni Boyd chcą być obecni w sali sądowej podczas każdego dnia rozprawy przeciw Podkulskiemu.

Podkulski odsiaduje obecnie wyrok w Statesville Correctional Center w Crest Hill. Z kartotek policyjnych wynika, że w przeszłości był karany za włamania, oszustwa i naruszenie przepisów dotyczących broni palnej. (ak)

fot.illinois Department of Corrections

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks